Niedziela, 12 lipiec 2020, Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Zakopane i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 54
Clouds
14°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 54
Clouds
15°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 54
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 59
Rain
15°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 74
Clouds
15°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.06.2020, 17:37 | czytano: 1425

Wraz z otwarciem granic wróci linia transgraniczna do Dolnego Kubina. Obecnie kończy się na granicy w Chochołowie

Arch. Podhale24.pl

"Wszyscy z niecierpliwością czekamy na zakończenie obostrzeń związanych z koronawirusem i otwarcie granic. Dokładnego terminu nie znamy, ale prawdopodobnie już pod koniec czerwca lub w lipcu będziemy mogli znów chodzić po całych Tatrach, w tym przechodząc przez granicę na ich słowacką stronę." - pisze w liście otwartym Jakub Łoginow, koordynator i pomysłodawca inicjatywy "Polska - Słowacja - autobusy".

"W takich transgranicznych wędrówkach zawsze problemem była konieczność powrotu w to samo miejsce, co jest dość irytujące i ogranicza swobodę podróżowania. Stąd właśnie idea uruchomienia samorządowego autobusu transgranicznego umożliwiającego wyjście na szlak, zejście na słowacką stronę i powrót do Polski, który po kilku latach starań wystartował w listopadzie 2019 roku. Autobus jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Obecnie w związku z epidemią autobus kursuje tylko na odcinku krajowym, czyli z Bukowiny Tatrzańskiej przez Poronin, Zakopane i Kościelisko do granicy w Chochołowie. Wraz z otwarciem granic wróci na swoją stałą trasę do Dolnego Kubina, przejeżdżając przez miejsca, gdzie mają swój początek szlaki turystyczne prowadzące do polskiej granicy - Oravice, Zuberec, Dolina Rohacka.

O uruchomienie tych połączeń zabiegaliśmy jako inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy", a obecnie wspieramy ten projekt. W związku z tym przygotowaliśmy internetową ankietę na temat oczekiwań turystów i mieszkańców wobec tego projektu, której wyniki przekażemy Urzędowi Marszałkowskiemu, radnym Sejmiku oraz przewoźnikowi. Link do ankiety: TUTAJ

Oprócz amatorów górskich wędrówek nieoczekiwanie pojawiła się druga liczna grupa, która z niecierpliwością czeka na otwarcie granic. To rolkarze z całej Polski, którzy upodobali sobie długie i malownicze polskie i słowackie trasy. Podtatrze oferuje najlepsze w Polsce warunki do jazdy na rolkach - można tu jeździć nawet 70-120 km każdego dnia, codziennie inną trasą. To ogromna szansa dla lokalnych podhalańskich społeczności na rozwój nowej gałęzi turystyki, jaką jest turystyka rolkarska. Co ważne, samorządowy autobus transgraniczny łączy najważniejsze trasy rolkarskie - można nim dojechać do nowo powstających pętli pod zakopiańską skocznią, na trasę Nowy Targ - Trstena (w Chochołowie i Suchej Horze), do tras w Oravicach oraz Dolinie Rohackiej. Wszystkich, zainteresowanych jazdą na rolkach pod Tatrami czy też turystyką rolkarską, zapraszam serdecznie do grupy na Facebooku "Rolki i deskorolka Podhale, Spisz, Orawa": www.facebook.com/groups/rolkipodhale".

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
fred05:45, 3 czerwca 2020
No a komu taki kurs jest potrzebny? Dlaczego firma Jankara czy inna nie zrobi kursów w niedziele do Nowego Targu z Lipnicy Wielkiej i z Małej ?/.../
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij