Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.06.2020, 12:58 | czytano: 774

Wzmożone kontrole policji w czasie weekendu Bożego Ciała

Od 10 do 14 czerwca znacznie zwiększy się ruch pojazdów. Może to powodować utrudnienia na drogach, a co za tym idzie wzrost zagrożenia bezpieczeństwa - informuje policja.

Małopolscy policjanci będą w tym czasie nadzorować główne szlaki komunikacyjne województwa, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się tzw. korków będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na:

 - nadmierną prędkość,

 - wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,

 - wymuszanie pierwszeństwa przejazdu;

 - nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem;

 - przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami;

 - kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu;

 -obowiązek posiadania przez pieszych elementów odblaskowych poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Kierowcy mogą napotkać na drogach procesje związane z uroczystościami „Bożego Ciała”. W tych miejscach na czas ich trwania, ruchem kierować będą policjanci oraz inne osoby do tego uprawnione. Zachowajmy wówczas szczególną ostrożność i stosujmy się do poleceń wydawanych przez kierujących ruchem.

Trwa sezon motocyklowy. Prosimy kierujących jednośladami o wyobraźnię, ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków, a kierujących samochodami o zwracanie większej uwagi na motocyklistów, którzy w razie wypadku są bardzo narażeni na obrażenia.Aby podróż była bezpieczna warto pamiętać, że:

 - wsiadając za kierownicę należy być trzeźwym, wyspanym i wypoczętym;

 - należy zaplanować podróż, uwzględniając czas na odpoczynek;

 - warto sprawdzić czy mamy aktualne dokumenty oraz czy pojazd jest sprawny technicznie;

 - zapięcie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących pojazdem i przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych – to najprostszy sposób zadbania o bezpieczeństwo;

 - aby bezpiecznie prowadzić pojazd, należy dostosować prędkość do panujących warunków

- na drodze - nadmierna prędkość jest niezmiennie główną przyczyną wypadków drogowych,

- w których giną ludzie;

 - zamiar skręcania należy sygnalizować z odpowiednim wyprzedzeniem - pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania - nie zawsze inny uczestnik ruchu zachowa się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, a manewry na nieznanych drogach podczas weekendowych wypraw mogą być zaskakujące;

 - do informacji przekazywanych przez nawigacje GPS podchodźmy z rezerwą, szczególnie gdy nie mamy najnowszych aplikacji z mapami.

11 czerwca 2020 roku obowiązuje ograniczenie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w godz. 8.00 - 22.00.

Podczas ubiegłorocznego wydłużonego weekendu „Bożego Ciała” (w dniach od 19 do 23 czerwca 2019 r.), doszło do 57 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 65 zostało rannych. Ponadto odnotowano 398 kolizji.

Źródło: KWP Kraków, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij