Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Rabka Zdrój i okolice
Clear
17°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 91
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 72
Clear
16°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 86
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.06.2020, 20:39 | czytano: 1779

Mimo zapowiadanych burz turyści dopisali

Mimo zapowiedzi burzliwej weekendowej pogody w Pieniny przyjechało wielu turystów. Jak to już od lat bywało, w Boże Ciało zawsze rano jest piękna, słoneczna pogoda, natomiast po południu przez region przechodzą burze.

Starzy górale mówią, że w Boże Ciało do południa jest piękna pogoda, a po południu przechodzą burze. Nie inaczej było w tym roku.

Procesje, które w tym roku miały krótkie trasy, przeszły w pięknej, słonecznej pogodzie. Jednak po południu nad region nadeszły burzowe chmury. Najpierw spadły wielkie krople, potem nadszedł grad, który następnie zmienił się w ulewny deszcz. Wezbrały potoki, które zmieniły swój kolor na ciemnobrunatny. Nawałnica trwała kilkanaście minut.

Synoptycy przewidują, że ciepła i burzowa pogoda będzie się utrzymywać do końca tygodnia. Pamiętajmy, że czerwiec jest miesiącem, w którym często występują burze, które w górach są bardzo niebezpieczne. Pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, gdy zbliża się burza.

jd/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij