Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
06.07.2020, 11:57 | czytano: 1055

Studium drogowe dla Pienin

Fot. UMWM

W Urzędzie Gminy w Krościenku nad Dunajcem zaprezentowano Studium lokalizacyjno-funkcjonalno-ruchowe, obejmujące analizę układu drogowego w Pieninach.

- Pieniny są jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów części Małopolski. To piękny i atrakcyjny obszar, ze zróżnicowanymi i cennymi przyrodniczo miejscami. Przedstawiamy koncepcję i program działań inwestycyjno-organizacyjnych, zmierzających do usprawnienia komunikacji w regionie - poinformował marszałek Witold Kozłowski.

Studium lokalizacyjno-funkcjonalno-ruchowe obejmuje analizę układu drogowego w obszarze wyznaczonym głównymi osiami transportowymi: drogami krajowymi DK 49 i DK 87, drogami wojewódzkimi DW 969, 968 oraz drogami powiatowymi w otoczeniu.

- Pięć niezwykle ważnych inwestycji na terenie Ochotnicy i Tylmanowej zostało wpisanych wśród priorytetowych inwestycji w regionie - komentuje wójt Ochotnicy Dolnej Tadeuzz Królczyk i wymienia wszystkie:

1) Na czołowym miejscu (po przebudowie ronda w Krościenku) znalazła się przebudowa drogi powiatowej 1637K Harklowa-Tylmanowa biegnącej przez Ochotnicę wraz z chodnikami, mostami i na pewnych odcinkach ze ścieżkami rowerowymi. Całość inwestycji szacowana jest na 87,3 mln złotych. Ta droga został uznana za strategiczną dla regionu.
Wiele z odcinków tej drogi projektujemy samodzielnie jako Gmina- inne są projektowane przez Powiat Nowotarski we współpracy z nami.

2) Rondo Tylmanowa-Rzeka na skrzyżowaniu drogi powiatowej 1637K i drogi wojewódzkiej 969, które jest już zaprojektowane i w tej chwili trwa uzyskiwanie uzgodnień.

3) Most na Dunajcu w os. Brzegi w miejscowości Tylmanowa (Zakończona koncepcja budowy mostu). Bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców ze względu na kumulacje ruchu na ścieżkach Velo Dunajec.

4) Droga Łęg Dolny – Łęg Górny na odcinku od. os. Paluchy do os. Brzegi (W trakcie opracowania koncepcja przebudowy drogi). Bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców ze względu na kumulacje ruchu na ścieżkach Velo Dunajec.

5) Most na Dunajcu w os. Paluchy w miejscowości Tylmanowa – w 2019 r. złożyliśmy wniosek do programu Mosty Dla Regionów, który w tej chwili jest korygowany pod kątem wymagań innych programów. Jeśli nie uda się uzyskać dofinansowania na projektowanie w ramach tych programów wystąpimy o dofinansowanie projektu w ramach Inicjatyw Samorządowych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
??14:57, 7 lipca 2020
Tylmanowa leży w Pieninach? A ja myślałem, że to Gorce i Beskid Sądecki.
luke22:02, 6 lipca 2020
kolejna banda nieuków robi plany. ciekawe ile rond zaplanowali...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij