Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Czarny Dunajec i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
-4°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 3
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 93
Snow
-4°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.07.2020, 13:25 | czytano: 1353

Skoczkowie, biegacze, łyżwiarze i kolarze ze stypendiami

Najlepsi sportowcy z gminy Poronin zostali nagrodzeni stypendiami i specjalnymi nagrodami. Wśród wyróżnionych znalazł się siedmiolatek, a także Kamil Stoch.

Stypendia dla dzieci i młodzieży, która osiąga dobre wyniki w kraju i za granicą przyznaje wójt gminy po zapoznaniu się z opinią Komisji Stypendialnej. W jej skład wchodzą: zastępca wójta, radni – członkowie Komisji Kultury, Sportu i Promocji Rady Gminy Poronin.

Wnioski o stypendium składać może sam zawodnik, klub sportowy bądź rodzic tudzież opiekun prawny w przypadku zawodnika niepełnoletniego.

W tym roku stypendia otrzymali: 12-letni Kamil Wójcik – biegi narciarskie, jego rówieśnik Stanisław Majerczyk - skoki narciarskie, Jan Jędrol – uprawiający narciarstwo alpejskie, kolarstwo górskie i motocross również 12 lat. Roczne wyróżnienia otrzymali także Klemens Janiak lat 15 – kombinacja norweska, skoki narciarskie, młodszy jego bart Andrzej uprawiający te same dyscypliny (7 lat). Na stypendium sportowe przez najbliższy rok może liczyć również 17-letni skoczek narciarski - Szymon Zapotoczny.

Jednorazowe nagrody specjalne za swoje osiągnięcia otrzymały: 19-letnia łyżwiarka szybka Urszula Mrugała oraz snowbordzistka 21-letnia Maria Hyc. Wśród nagrodzonych nie zabrakło skoczka z Zębu Kamila Stocha.

js
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij