Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Nowy Targ i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2020, 09:57 | czytano: 506

Weekend w Teatrze Witkacego

arch. Piotra Korczaka

ZAKOPANE. Działalność sceniczną wznowił Teatr Witkacego. W ten weekend publiczność będzie mogła obejrzeć trzy spektakle.

Monodram "Kobieta. Istnienia poszczególne" podejmuje temat roli kobiet w życiu Witkacego. Katarzyna Pietrzyk wciela się w kilka najważniejszych kobiet z życia Witkiewicza, od pierwszej – matki, poprzez młodzieńczą miłostkę, narzeczoną Jadwigę Janczewską, żonę, niezliczone kochanki aż po kobietę, przy boku której popełnił samobójstwo. Tekst spektaklu w reżyserii Justyny Kowalskiej został oparty o materiały dokumentalne: korespondencję, wspomnienia, pamiętniki. (Scena A. Bazakbala, piątek 10 lipca, godz. 19.15)

"ONI - Ha!Sio(R), czyli nie drażnić kota" w reż. Andrzeja St. Dziuka to spektakl zainspirowany jednym z dramatów Witkacego - rzecz o artyście przeklętym, wyobcowanym, ale pozostającym wiernym sobie – na przekór postępującej degrengoladzie oraz dominującej w sztuce bylejakości i tandecie. W obsadzie m.in. Dorota Ficoń, Dominik Piejko i Krzysztof Najbor. (Scena Witkacego, sobota 11 lipca, godz. 20.15)

Sztuka "STACHURA – się powie o tym wolniutko a Ty tylko słuchaj", przywołuje teksty słynnego poety pokolenia 56. - To spektakl pełen muzyki, tworzonej tu i teraz, wśród widzów. Poszukiwanej od pierwszego dźwięku, rodzącego się z dotyku, oddechu, szarpnięcia struny - mówi reżyser całości Andrzej Bienias. To spektakl, który ma w człowieku obudzić wieczną potrzebę życia i świadomość, że poznać siebie, możesz tylko podczas najpiękniejszej podróży w życiu – podróży w głąb siebie. W obsadzie m.in. Joanna Banasik, Katarzyna Pietrzyk i Krzysztof Łakomik. (Scena A. Bazakbala, niedziela 12 lipca, godz. 19.15)

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij