Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Szczawnica i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
24°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
25°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Clouds
25°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 65
Clouds
25°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 79
Clouds
25°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 57
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.07.2020, 19:20 | czytano: 685

Trzy filmy górskie w Kinie Miejsce

zdj. mat. prasowy

Tatry, w nich wszystko jest inne. Nawet zmęczenie ma słodki smak. A jakie są Himalaje? Czy faktycznie lotnisko w Lukli jest najbardziej niebezpiecznym portem na świecie? Co ma w sobie stolica Nepalu, która z jednej strony męczy, a z drugiej fascynuje?

Ponoć jest w tym mieście coś urzekającego, magicznego, magnetyzującego. Ale co konkretnie? Czy każdy może wybrać się na himalajski szlak? Ile to kosztuje? Jakie miesiące są najbardziej korzystne?

Na te oraz inne pytania spróbują udzielić odpowiedzi podróżnicy, miłośnicy górskich wędrówek 16 i 17 lipca o godz. 20 w zakopiańskim Kinie Miejsce. Spotkania uświetnią trzy filmy. 16 lipca wyróżniony I nagrodą na festiwalu im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie w 2019 roku „Od Tatr po Everest” Jerzego Kotuły (jedyny zakopiańczyk w Wyprawie Stulecia 2018 z Leszkiem Cichym) oraz „Ulice Katmandu” Michała Walczewskiego.

Natomiast 17 lipca – projekcja filmu „Everest dla każdego”, który został zakwalifikowany do głównego konkursu festiwalu w Zakopanem (28-30 sierpnia). W Kino Miejsce będzie miał swą prapremierę pod Tatrami. Dodatkowo, w tych dniach można będzie nabyć książki Leszka Cichego „Gdyby to nie był Everest…” z jego autografami oraz nepalskie upominki i w ten sposób przyczynić się do wsparcia Szerpów, którzy w dobie pandemii pozostali bez środków do życia, o czym można przeczytać na https://zrzutka.pl/w4326s

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij