Opery barokowe w Dworku Gościnnym. Rozpoczął się Festiwal Barokowe Eksploracje (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
14.08.2020, 12:12 | czytano: 2146

Opery barokowe w Dworku Gościnnym. Rozpoczął się Festiwal Barokowe Eksploracje (zdjęcia)

SZCZAWNICA. W Dworku Gościnnym rozpoczęła się X edycja Festiwalu Barokowe Eksploracje. Pierwsza, pilotażowa edycja Festiwalu odbyła się w 2011 roku w kościele w Szlachtowej. Tegoroczne wydarzenie ze względu na panującą pandemie odbywa się w małym, kameralnym gronie.

zdj. Weronika Błażusiak
zdj. Weronika Błażusiak
Przybyli do Dworku Gościnnego mogli zobaczyć dwie barokowe opery komiczne w wersjach półscenicznych –„Opera bohemica de camino a caementariis luride aedificato"- "Czeska opera o kominie źle przez murarzy zbudowanym" oraz słynna "La serva padrona" - "Służąca panią" - w wykonaniu artystów z Czech przy towarzyszeniu orkiestry barokowej Musica Florea z Pragi pod batutą Marka Stryncla.

Foyer Dworku Gościnnego okazało się idealne dla kameralnej opery komicznej, czuliśmy się (choć w maseczkach) niemal częścią tego zabawnego barokowego spektaklu. Ogromne brawa należą się artystom! Musica Florea z Markiem Strynclem na czele jak zwykle znakomicie, soliści świetni wokalnie i aktorsko: Eva Kývalová - sopran, Jan Mikušek - alt, Martin Javorský - tenor, Miloš Horák - bas, no i absolutnie niezapomniana rola mima Antona Eliasa, a Magdalena Švecová w ekspresowym tempie i bardzo udanie prze-reżyserowała spektakl z wielkiej sceny w wersję kameralną. Dodatkowo stylowa aranżacja światła i bardzo ciekawe pomysły scenograficzne – mówi dyrektor Festiwalu Agnieszka Żarska.

Festiwal „Barokowe Eksploracje”, jak co roku organizuje towarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea. Współorganizatorami są Pieniny SPA Resort wraz z Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Jest on dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcia udzieliło również Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej oraz Pieniński Bank Spółdzielczy. Patronat medialny nad festiwalem objął portal Pieniny24 oraz Podhale24.

wb/ zdj. Weronika Błażusiak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas