Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
01.09.2020, 11:47 | czytano: 2787

Parafia Rogoźnik podziękowała Bogu za tegoroczne plony (zdjecia i video)

Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godz. 10:30 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Rogoźniku, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Andrzej Bukalski.

W tym roku starostami dożynek byli Joanna Górz oraz Wojciech Sojka z Rogoźnika oraz Magdalena Walczak i Piotr Hosaniak ze Starego Bystrego. Mieszkańcy Rogoźnika i Starego Bystrego wykonali przepiękne, pełne symboliki wieńce dożynkowe, które zostały przywiezione do tutejszego kościoła w uroczystym orszaku na przystrojonych dorożkach konnych.

Po zdjęciu wieńców z dorożek uformował się orszak, w którym stanęli tegoroczni starostowie, a także ubrane w regionalne stroje dzieci i młodzież, niosące bukiety kwiatów, koszyki z owocami i warzywami. Wieńce zostały ustawione na podwyższeniu, po prawej i lewej stronie ołtarza. Oprawę muzyczną zapewniła kapela Jawor z Rogoźnika oraz Związek Podhalan ze Starego Bystrego. Okolicznościową homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Bukalski.Niestety z uwagi na epidemię związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i zakazem dotyczącym organizacji takich imprez, zaplanowane na stadionie sportowym "VI Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki " nie odbyły się.

Sołtysi Rogoźnika Kazimierz Zubek oraz Starego Bystrego Sławomir Czerwiński serdecznie dziękują tym wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu tegorocznych Dożynek Parafialnych.

- Raduje serce , że ta piękna tradycja dożynkowa w naszej parafii Rogoźnik trwa i jest cały czas pielęgnowana , za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy - podkreślają.

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Andrzej17:11, 1 września 2020
Parada piękna. Zbiorów nie widzę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij