Nowy rok szkolny w nowej szkole (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 0.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
05.09.2020, 15:30 | czytano: 4481

Nowy rok szkolny w nowej szkole (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej odbyła się uroczystość oddania do użytku rozbudowanego budynku szkoły wraz z nową salą gimnastyczną.

Fot. Łukasz Sowiński
Fot. Łukasz Sowiński
Rozpoczęto ją mszą świętą w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej, którą sprawowali ks. proboszcz Jan Kołodziej i ks. Janusz Korbel. O uroczystą oprawę nabożeństwa, czytając teksty liturgiczne, modlitwę wiernych i śpiewając psalm, zadbali nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Dalsza część przebiegła na przyszkolnym placu, gdzie społeczność uczniowska, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście przemaszerowali w korowodzie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przywitano gości.

Po powitaniu gości dokonano przecięcia wstęgi, którym symbolicznie otwarto progi rozbudowanej szkoły. Następnie budynek pobłogosławił i poświęcił ks. Jan Kołodziej.

Z okazji otwarcia rozbudowanej szkoły rodzice uczniów ufundowali sztandar. Podniosły moment uroczystości stanowiło jego wręczenie na ręce dyrektor Katarzyny Karkos, która wyraziła słowa podziękowania za tak cenny dar i przekazała sztandar społeczności uczniowskiej. Ceremonię przekazania sztandaru zakończono uroczystą przysięgą na sztandar szkoły, którą złożyli przedstawiciele uczniów każdej z klas.

Kolejną część uroczystości stanowiły przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał wójt Antoni Karlak. Gospodarz gminy podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wielkiego, ale i trudnego dzieła. Wyraził ogromną radość z otwarcia rozbudowanej szkoły i nowej sali gimnastycznej, które służyć będą całej społeczności Zubrzycy Górnej. Za trud włożony w realizację inwestycji serdeczne podziękowania Wójtowi złożyły dyrektor Katarzyna Karkos i przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Zaremba.

Przemawiający gratulowali dokonania imponującej rozbudowy szkoły i powstania pięknej sali gimnastycznej. Wyrazili przekonanie, że zrealizowana inwestycja podniesie komfort nauki oraz zapewni uczniom przestrzeń do rozwijania swoich umiejętności, talentów i pasji.

Na koniec słowa podziękowania za możliwość kształcenia się w pięknym i funkcjonalnym budynku złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej. Dzieci i młodzież z ekscytacją oczekują pierwszego dnia lekcji w odnowionych salach i nowej sali gimnastycznej.

Uroczystość zakończono wpisami do pamiątkowej księgi oraz przypięciem do tablicy symbolicznych gwoździ.

Źródło: UG Jabłonka, zdjęcia Łukasz Sowiński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Rodzic23:26, 8 września 2020
Ciekawe kiedy nasz Wójt pomyśli o SP3 w Zimnej Dziurze, bo na chwilę obecną to ten budynek nadaje się do programu "nasz nowy dom"
0
Wirusolog , Lek. Med.21:42, 5 września 2020
A te maski to masakra nawet - wójt ale robicie jaja to idzie w świat i historia was rozliczy, nawet nauczyciele nie potrafią myśleć logicznie .
Spodobały się wam te kagańce a to totalna ściema .
Maski to tylko pogarszają wasze zdrowie.
0
Magda19:37, 5 września 2020
mysle z eobie szkoly dzel 1km, w tej na krzyzowce po likwidacj gmnazjum kilka klas stoi pustych... a na dokonczenie szkoly w Zubrzycy Dolnej od klku lat pieniedzy nie ma...
0
miejscowy15:44, 5 września 2020
Nie ma jak dwie szkoly w obrebie 2 km niech to ktos rozliczy!!! Tyle kasy wyrzuconej w bloto. Moze czas na nowego gospodarza.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas