Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 3
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Rain
12°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 90
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.09.2020, 16:08 | czytano: 3117

Jacek Wilk na Podhalu. Rozmowa o przymusowych szczepieniach

arch. Podhale24

W piątek 18 września Podhale odwiedzi Jacek Wilk - polityk, adwokat, ekonomista, kandydat w wyborach prezydenckich w 2015, poseł na Sejm RP VIII kadencji.

Jacek Wilk prezentować będzie swoją książkę "Legalne sposoby na nielegalne szczepionki. Analiza prawna obowiązku szczepień w Polsce" oraz poprowadzi panel dyskusyjny.

Książka to - krótko mówiąc - opis prawnej obrony przed przymusem szczepień w Polsce. "Jako prawnik zamierzam przyjrzeć się w sposób szczególny aspektom normatywnym omawianego zagadnienia oraz sposobom ewentualnej obrony zainteresowanego przed aparatem państwowym" - deklaruje w opisie mec. Wilk.

Spotkania odbędą się w Nowym Targu o godzina 17:00 w Skalnym Dworku, a w Zakopanem o 19:30 w Pensjonacie Halny.

Organizatorzy zastrzegają, że liczba miejsc została ograniczona do 50 osób.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Jean cocteau21:40, 16 września 2020
Módlcie się o rozum,ale już chyba dla co poniektórych za późno! Lepiej się nie odzywać, niż mówiąc rozwiać wszelkie wątpliwości. Tragedią naszych czasów jest to , że głupota wzięła się za myślenie.
Daj sobie i innym spokój20:24, 16 września 2020
@ Ja tylko przejazdem
Jak ustalić tego, kto zaraził cię pewnym stanem umysłu. Mógłbyś wystąpić o niebagatelne odszkodowanie. Szczepionki na to niestety nie ma.
leming doskonały23:02, 13 września 2020
@Ja tylko przejazdem
"In those instances, the National Vaccine Injury Compensation Program (VICP) allows individuals to file a petition for compensation."
Jak to się ma w przełożeniu na polskie warunki ??? przecież Sanepidy robią wszystko, by nie rejestrować NOP-ów. Rodziny w których dzieciaki tego doświadczyły, nie mają znikąd pomocy, są zostawione same sobie. Tylko nielicznym udaje się Sądownie (czasem po wielu latach procesowania) uzyskać z tego tytułu odszkodowanie - rentę itp. W Polsce nie istnieje żaden fundusz, który prowadziłby te sprawy i wypłacał stosowne odszkodowania. To jest jakaś różnica między tym co obowiązuje w USA a Polską ??? - pytanie retoryczne.
leming doskonały22:50, 13 września 2020
@Ja tylko przejazdem
Tak dla informacji, czy obowiązek szczepień w Niemczech również dotyczy WYZNANIOWYCH żłobków, przedszkoli i szkół ??? - wiesz kogo mam na myśli. Czy instytucje państwowe mogą w nie ingerować - a tak na marginesie, czy dzieci dyplomatów (urzędujących w Polsce) a uczące się - szkoła podstawowa, średnia - są szczepione według polskiego kalendarza szczepień ??? i czy są szczepione ??? Czy Pan Pinkas - GIS - i podległe mu jednostki mają jakikolwiek wpływ odnośnie szczepień tych dzieci - bo immunitetu dyplomatycznego chyba nie posiadają. Z góry dzięki za odpowiedź.
Ja tylko przejazdem13:17, 13 września 2020
@taka jedna
Wytlumaczenie twojego "fenomenu" jest chyba w tym, że Niemcy, się "nie p *****lą" :)

Niemcy: W 2017 r. zaostrzono przepisy dotyczące realizacji szczepień. Rodzice, którzy przed posłaniem dziecka do przedszkola nie spotkają się z lekarzem, aby porozmawiać na temat szczepień, są karani wysoką grzywną do 2 500 Euro. Przedszkola mają obowiązek przekazywania władzom informacji o rodzicach unikających konsultacji lekarskiej w sprawie szczepień. Dyrektorzy przedszkoli mogą również odmówić przyjmowania dzieci, których rodzice nie przedstawią dokumentu poświadczającego wykonanie szczepienia.
Wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciw odrze (od marca 2020 r.). Dzieci niezaszczepione przeciw odrze nie będą przyjmowane do żłobków i przedszkoli, a rodzicom niezgadzającym się na szczepienie dzieci grożą kary finansowe. Obowiązek szczepień przeciw odrze dotyczy również pracowników instytucji publicznych pracujących z dziećmi (żłobków, przedszkoli, szpitali) oraz pracujących w ośrodkach dla uchodźców
Taka jedna12:02, 13 września 2020
@Ja tylko przejazdem
"A total of $4.15 billion in compensation has been paid out since the program?s inception. A small proportion of the claims involve deaths. In 30 years, about 520 death claims have been compensated."
Ponad 4 miliardy $ odszkodowań-grosze. 520 przypadków śmierci (potwierdzonych, bo wszystkich było pewnie o wiele więcej) - pikuś.
Jeszcze przed chwilę twierdziłeś, że w USA w ogóle nie ma organów, które zajmują NOP-ami, więc Twoja znajomość tematu jest zerowa.
A tak przy okazji, w Niemczech, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe i gdzie mają tysiące (lub nawet miliony) migrantów z Afryki i Azji, którzy w większości nigdy nie byli szczepieni jakoś nie ma żadnych epidemii chorób zakaźnych. Czy możesz wytłumaczyć mi ten fenomen?
P.S. Z chęcią wybiorę się na wykład pana Wilka, a Tobie życzę dużo zdrowia i nie zapomnij schować się z jakiejś norze, bo nigdy nie wiesz kiedy spotkasz jakiegoś antyszczepionkowca, który zarazi Cię "śmiertelną" chorobą typu odra lub świnka. Bez odbioru
na odjezdne10:30, 13 września 2020
~~taka jedna - masz znajomych oczywiście, którzy z tego programu korzystają - jeżeli on praktycznie istnieje (bo teoretycznie to można wszystko stworzyć) to jest dla ELIT ot takie zabezpieczenie JAKBY CO ;). Ps. ma sprawdzanie informacji - życia by Ci zabrakło profesorze googla.
Mówi logicznie10:11, 13 września 2020
Warto posłuchać tego pana.
Ja tylko przejazdem02:09, 13 września 2020
@taka jedna
Przetłumaczyć ci ten tekst z angielskiego czy zrozumiesz jakoś?
To z z hrsa.gov na temat tego o czym piszesz...
The United States has the safest, most effective vaccine supply in history. In the majority of cases, vaccines cause no side effects, however they can occur, as with any medication?but most are mild. Very rarely, people experience more serious side effects, like allergic reactions.

In those instances, the National Vaccine Injury Compensation Program (VICP) allows individuals to file a petition for compensation.
Taka jedna21:05, 12 września 2020
@Ja tylko przejazdem
"W Stanach Zjednoczonych utworzono federalny program odszkodowań za NOP (National Vaccine Injury Compensation Program), który jest realizowany przez trzy urzędy: Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (Department of Health and Human Services), Amerykański Departament Sprawiedliwości (Department of Justice) oraz Amerykański Sąd Federalny ds. Roszczeń (Court of Federal Claims)."
To tyle na temat bajek z mchu i paproci. Uwielbiam proszczepionkowców i ich ataki na osoby, które są za wolnym wyborem. Pozdrawiam Cię stolico mądrości i polecam sprawdzanie informacji zanim nieudolnie próbujesz dyskutować
Ja tylko przejazdem18:33, 12 września 2020
@taka jedna
Które państwo, bo na pewno nie USA?. Gdyby ktokolwiek miał zaplacić to te koncerny, a za różne błedy i nadużycia koncerny płacą, ale akurat nie w zakresie szczepionek. Nie bredź, tylko pokaż jakiekolwiek fakty do tych opowieści z mchu i paoroci rozsiewanych przez was, antyszczepionkowców.
Powtarzacie te baśnie, ale nie macie nawet tyle oleju w głowie, żeby miały ślad po prawdopodobieństwie.
@leming doskonały
100% racji, z tym, że powinno się zdjąć akcyzę z tych produktów
Najwyzszy czas, żeby ludzie brali za siebie odpowiedziałność
Taka jedna16:53, 12 września 2020
@Ja tylko przejazdem
W USA państwo zapłaciło już grube miliardy dolarów obywatelom za powikłania poszczepienne, a kilkanaście tysięcy wniosków jest w kolejce do rozpatrzenia . Dalej uważasz, że szczepienia są bezpieczne? A w Polsce ZERO jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony państwa i firm farmaceutycznych. Jak masz pecha i trafi na twoje dziecko to zostajesz kompletnie bez pomocy i radz sobie sam. U mnie w rodzinie dziecko dostało zapalenia nerwu wzrokowego (w ulotce jest wymieniane jako możliwy NOP) i do dziś ma zeza. A wierz mi zdarzają sie dużo poważniejsze NOPy
leming doskonały16:19, 12 września 2020
@Ja tylko przejazdem
W miejsce "szczepienie" wstaw : ALKOHOL, TYTOŃ - PAPIEROSY, Idąc Twoim tokiem rozumowania - proponuję alkoholikom zabrać renty, bo przecież wpędzili się w chorobę na własne życzenie a Ci co zachorowali w wyniku palenia tytoniu - papierosów na choroby płuc z rakiem włącznie, niech płacą za swoje leczenie - bo kto im kazał palić ??? - zabrać im renty przyznane z tego tytułu, a jak im braknie kasy, to trzeba będzie zlicytować mieszkanie - dom. i Ja tylko przejazdem, będę z tego tytułu zachwycony. (ironia)
Ja tylko przejazdem12:17, 12 września 2020
Szczepienie powinny być wyłącznie dobrowolne.
Ale poniesieniem wszelkich związanych z tym konsekwencji.
Czyli jeżeli niezaszczepione dziecko zachoruje na polio, to koszty leczenia i rehabilitacji pokryja rodzice, a jak zabraknie im kasy, to trzeba będzie zlicytować im dom. A jak jeszcze od ich dziecka zarazi inne, które z obiektywnych powodów medycznych nie mogło być zaszczepione, to koszty odszkodowania oczywiście również spadaja na barki rodziców nie zaszczepionego.
I Konfederacja ze swoim mecenasem będzie zachwycona
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij