Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
21.09.2020, 13:25 | czytano: 1506

Samochody ratownicze TOPR pod ochroną antywirusową

Fot. Materiały prasowe

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało wyposażone w antywirusową aparaturę medyczną do dezynfekcji ambulansów i sprzętu narażonego na zakażenie COVID-19.

Specjalistyczne antywirusowe urządzenie do likwidacji zagrożenia wewnątrz pomieszczeń i pojazdów zostało przekazane ratownikom TOPR przez Siepomaga.pl. Zakup urządzenia został sfinansowane ze środków zebranych przez Siepomaga.pl na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem.

- Ratownicy TOPR niosą pomoc często ryzykują własne życie i zdrowie. W czasie pandemii, podobnie jak wszyscy medycy i przedstawiciele służb ratunkowych, stanęli w obliczu nowego niewidzialnego zagrożenia, jakim stał się koronawirus. Dlatego postanowiliśmy przekazać ratownikom nowoczesną aparaturę medyczną do dezynfekcji, która z powodzeniem jest stosowana do eliminowania zagrożeń biologicznych m.in. w szpitalach zakaźnych i jednostkach pogotowia ratunkowego – mówi Pamela Wiśniewska z Siepomaga.pl.

Przekazane TOPR urządzenie umożliwia szybką i skuteczną eliminację wirusów oraz bakterii poprzez wypełnienie chronionego pomieszczenia „suchą mgłą” cząstek nadtlenku wodoru oraz kationów srebra. W przypadku ambulansu, zdezynfekowany w ten sposób pojazd jest bezpieczny i gotowy do użycia przez ratowników już po około 31 minutach od uruchomienia urządzenia wewnątrz pojazdu.

- Jest to bardzo dobre rozwiązanie stanowiące cenne uzupełnienie stosowanych dotychczas środków do dezynfekcji w TOPR, pozwalające w krótkim czasie przygotować nasze środki transportu i w razie potrzeby również niektóre dyżurki TOPR do ponownego działania – mówi Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Zbiórka zorganizowana przez Siepomaga.pl w marcu br. na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa okazała się rekordową zbiórką on-line w historii polskiego internetu. Tylko w ciągu miesiąca na apel Siepomaga.pl o pomoc w zakupie sprzętu ochronnego dla pracowników polskiej służby zdrowia odpowiedziało ponad 330 tys. darczyńców. Na konto akcji wpłacono łącznie kwotę ponad 30 mln złotych. Kwota zgromadzona podczas zbiórki została przekazana przez Siepomaga.pl na zakup sprzętu medycznego i środków ochrony dla ponad 500 placówek służby zdrowia zaangażowanych w walkę z COVID-19.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
plandemia15:09, 21 września 2020
czyli sa tak uprzywilejowane ze zaraza boi sie zaczepiac, takie rzeczy tylko za dobrej zmiany , brawo Yato Yaro Yarosłaf Polske zbaf :D
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij