"Piersi do walki". Podhalańskie Amazonki "na wojennej ścieżce" z rakiem (zobacz film) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
28.09.2020, 19:03 | czytano: 2284

"Piersi do walki". Podhalańskie Amazonki "na wojennej ścieżce" z rakiem (zobacz film)

Stowarzyszenie Podhalańskich Amazonek zdecydowało się na bojową formę promocji systematycznych badań i profilaktyki zdrowotnej. - Badajcie się, bo wcześnie wykryta zmiana nowotworowa może być całkowicie wyleczona. Może to być przewlekła choroba, ale nie musi być śmiertelna. Wszystko zależy od nas - mówi Ewa Palider ze Stowarzyszenia.

Podhalanki zdecydowały się na zrobienie filmu wraz z koleżankami-Amazonkami z Częstochowy. - Spodobała się nam obrazowa forma dotarcia do odbiorcy. Oparłyśmy się na fachowych tekstach lekarzy onkologów i tak powstał ten spot. A pomysł na broń? No cóż. Nie chodzi tylko o dbanie o nasze zdrowie, ale i o walkę o to zdrowie. Próbujemy dotrzeć do młodych ludzi. Do kobiet i do mężczyzn, bo i mężczyźni powinni zadbać o swoje kobiety. Badania mammograficzne są u nas dedykowane kobietom powyżej 50. roku życia - a one boją się chodzić na badania. W tym filmie przedstawiamy sposoby badań i metofy wykrywania raka piersi. Niestety coraz młodsze kobiety chorują. Z wiekiem zmienia się budowa i nasze ciała. Młodsze kobiety powinny robić usg. I usg i mammografia pokazuje obraz piersi inaczej. Trzeba mieć stały kontakt z lekarzem, trzeba się systematycznie badać. Samobadanie też jest ważne, ale nie miejmy złudzeń, że samobadanie wykryje małą zmianę. Jednak pozwoli szybko zareagować. Na Podhalu panuje mit, że "jak się zbadam to wyjdzie rak i umrę". Kobiety zgłaszają się zbyt późno i wtedy przegrywają walkę. A tak nie musi być - przekonuje Ewa Palider i apeluje, by nie unikać systematycznych badań. Dotyczy to także cytologii, a u mężczyzn badań prostaty.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mmm15:37, 29 września 2020
Super spot,bardzo zrozumiałym językiem przekazane najważniejsze informacje. Tak trzymać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas