Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Czarny Dunajec i okolice
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.12.2020, 12:00 | czytano: 1073

Powstał album "Ornamenty i zdobienia w Bukowinie Tatrzańskiej"

W poniedziałek 21 grudnia o godz. 19.00, zaledwie na klika dni przez Świętami Bożego Narodzenia, Bukowiańskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie on-line z autorami albumu pt. „Ornamenty i zdobienia w Bukowinie Tatrzańskiej” wydanego przez Bukowiański Dom Ludowy.

Pozycja ta, to wyjątkowe opracowanie podhalańskiej ornamentyki i zdobień w drewnie, na przykładzie Domu Ludowego oraz zachowanych w Bukowinie Tatrzańskiej starych sosrębów.

To niespotykane bogactwo dekoracji snycerskich zebrane w niniejszej publikacji - ponad 130 rodzajów samych rozet - jest swoistą dokumentacją niepowtarzalnej ornamentyki Domu Ludowego, zabytku, znajdującego się na Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski, ale również doskonałym materiałem edukacyjnym dla rzeźbiarzy i miłośników sztuki ludowej. Jak zaznacza dr hab. Zbigniew Moździerz wspierający publikację: „W historii poznawania sztuki podhalańskiej ukazały się raptem trzy takie opracowania”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w poniedziałkowym spotkaniu oraz do nabycia albumu.

Link do transmisji on-line: https://business.facebook.com/events/394700241780166/

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij