Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 89
Clear
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
20.12.2020, 00:27 | czytano: 1882

Mag Balay w świątecznym repertuarze (posłuchaj)

Magda Bałajewicz - pochodząca z Nowego Targu wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów nagrała dwie kolędy z udziałem zespołu "Młode Podhale". Wokalistka zdradza, że współpraca z zespołem Młode Podhale "zapowiada wspólną świąteczną płytę, którą będziecie mogli cieszyć się w kolejne Święta Bożego Narodzenia".

- W ten świąteczny czas dziele się z Wami polską kolędą "O Gwiazdo Betlejemska". Zwracając się w stronę swoich korzeni, postanowiłam połączyć oryginalne, surowe nuty muzyki góralskiej z alternatywnym brzmieniem własnej muzyki, nadając tej znanej kolędzie nowe, etniczne brzmienie - wyjaśnia.

Jak mówi - "w związku z moją nadchodzącą płytą (nad którą prace uległy opóźnieniu w związku z pandemią) nawiązałam współpracę z nowotarskim zespołem działającym przy uczelni - Młode Podhale i prezeską tegoż zespołu, Pauliną Peciak. Zaprosiłam członków zespołu do współpracy przy nagraniu dwóch polskich kolęd i tak powstały dwa teledyski w stylu live session - góralska pastorałka ,,Ej, Malućki" i polska kolęda "O Gwiazdo Betlejemska". Jest to przedsmak płyty kolędowej, którą planujemy na przyszły rok".

Posłuchajcie pierwszego utworu.


Wokal/ aranżacja/produkcja: Balay
Aranżacja/ produkcja muzyczna/instrumenty elektroniczne i klawiszowe: Michał Wierba
Wokale: Wiktoria Krawczyk, Anna Łabunowicz, Paulina Peciak, Małgorzata Polak, Paulina Świder, Dorota Trebunia
Sekcja góralska:
Przemysław Wesołowski - skrzypce, wokal
Łukasz Murzański - skrzypce, wokal
Dawid Bobak - skrzypce, wokal
Jan Jakubiec - basy
Jan Majerczyk - dudy podhalańskie
Realizacja dźwięku/miks/mastering: Krakowska Pracownia Dźwięku

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij