Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój i okolice
Rain
12°
Wiatr: 13.716 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
12°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 76 %
Rain
12°
Wiatr: 13.104 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
12°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
11°
Wiatr: 11.7 km/h Wilgotność: 81 %
13.01.2021, 17:01 | czytano: 3163

Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii

zdj. KPP w Nowym Targu

Z uwagi na panującą pandemię tegoroczne ferie wyglądają zupełnie inaczej niż dotychczas. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbywają się w jednym terminie. W szkołach i placówkach oświatowych w ścisłym reżimie sanitarnym, można jednak organizować wypoczynek w formie półkolonii.

Podczas trwania ferii zimowych nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie.

W tym tygodniu policjanci z nowotarskiej komendy spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5, 11 i 2 w Nowym Targu. Spotkania przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Głównym tematem podczas spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo podczas przebywania w domu i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górki znajdującej się niedaleko jezdni.


Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Przypomnieli również zasady poruszania się po drogach szczególnie w tych trudnych zimowych warunkach. Każde z dzieci otrzymało elementy odblaskowe, które są tak bardzo ważne dla bezpieczeństwa o tej porze roku. Z uwagi na obecne obostrzenia większość czasu dzieci spędzają w domach, dlatego policjanci zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji KGP. Konkurs polega na zilustrowaniu bezpiecznych zasad na stoku zawartych w Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I - wiek: 5-10 lat,
kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej typu rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

KPP w Nowym Targu, s/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwatpr10:27, 15 stycznia 2021
Drogi rodzicu Państwo Policjanci poszli edukować Twoje dziecko bo zapewne Ty jesteś już zmęczony jego wychowaniem.i wysłałeś go na półkolonie żeby sobie odpocząć. Więc szanuj ich pracę
rodzic00:02, 15 stycznia 2021
Poszli dzieci zarażać? czy mandaty im dawać za brak maseczek !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij