Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Rain
28°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
29°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
29°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 38 %
Clear
31°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 43 %
Rain
29°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
13.01.2021, 17:01 | czytano: 3733

Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii

Z uwagi na panującą pandemię tegoroczne ferie wyglądają zupełnie inaczej niż dotychczas. Wyjątkowo dla wszystkich województw odbywają się w jednym terminie. W szkołach i placówkach oświatowych w ścisłym reżimie sanitarnym, można jednak organizować wypoczynek w formie półkolonii.

zdj. KPP w Nowym Targu
zdj. KPP w Nowym Targu
Podczas trwania ferii zimowych nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie.

W tym tygodniu policjanci z nowotarskiej komendy spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5, 11 i 2 w Nowym Targu. Spotkania przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Głównym tematem podczas spotkań z dziećmi było bezpieczeństwo podczas przebywania w domu i zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach i rzekach, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górki znajdującej się niedaleko jezdni.


Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i przestrzegali przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Przypomnieli również zasady poruszania się po drogach szczególnie w tych trudnych zimowych warunkach. Każde z dzieci otrzymało elementy odblaskowe, które są tak bardzo ważne dla bezpieczeństwa o tej porze roku. Z uwagi na obecne obostrzenia większość czasu dzieci spędzają w domach, dlatego policjanci zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji KGP. Konkurs polega na zilustrowaniu bezpiecznych zasad na stoku zawartych w Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I - wiek: 5-10 lat,
kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej typu rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 roku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

KPP w Nowym Targu, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Obserwatpr10:27, 15 stycznia 2021
Drogi rodzicu Państwo Policjanci poszli edukować Twoje dziecko bo zapewne Ty jesteś już zmęczony jego wychowaniem.i wysłałeś go na półkolonie żeby sobie odpocząć. Więc szanuj ich pracę
0
rodzic00:02, 15 stycznia 2021
Poszli dzieci zarażać? czy mandaty im dawać za brak maseczek !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas