Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Clear
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
17.01.2021, 14:23 | czytano: 2172

Lekarz przestrzega: "Nie zawsze udaje się nam uratować osobę w hipotermii głębokiej"

zdj. GP GOPR/FB

Dr n. med. Tomasz Darocha apeluje: "W związku z zyskującymi na popularności praktykami wybierania się w góry bez odpowiedniego ubioru stanowczo odradzam ten sposób postępowania!'.

To nawiązanie do wczorajszych doniesień o lekkomyślnych turystach, którzy roznegliżowani poszli w góry. Ratownicy GP GOPR zostali wezwani na pomoc, bowiem w Masywie Babiej Góry znalazło się 5 osób, które pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych - postanowiły zdobyć szczyt niemal bez ubrań. Jak mówią GOPR-owcy to jakaś "nowa moda".

Dr Tomasz Darocha, który jest współtwórcą pozaustrojowego systemu leczenia pacjentów w hipotermii głębokiej - pisze: "Brak odpowiedniego przygotowania, doświadczenia, zabezpieczenia medycznego powoduje uruchomienie ogromnej liczby osób, które uczestniczą w łańcuchu przeżycia poszkodowanego. Nie zawsze udaje nam się uratować osobę w hipotermii głębokiej, pomimo zastosowania techniki krążenia pozaustrojowego!!".

s/
najnowsze informacje
komentarze
ot co16:04, 17 stycznia 2021
selekcja naturalna.. szkoda tylko osob ratujacych, ktore sa normalne, zaaongazowane i same ryzykuja swoje zycie i dalsze zycie swojej rodziny, jesli cos im sie przydazy przy takiej akcji.. wg mnie powinny byc karane "takie mody", czy beda wyciagniete konsekwencje wobec "golej i wesolej grupy zartownisiow morsow'?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij