Podsumowanie VIII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
-0°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
26.02.2021, 08:10 | czytano: 1831

Podsumowanie VIII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI (zdjęcia)

Podczas wszystkich trzech lotów rozegranych w sobotę i niedzielę po raz pierwszy od kilku lat nie zabrakło śniegu. Pomimo, że dodatnie temperatury sugerowały powolne zbliżanie się wiosny, jego warstwa była wystarczająco gruba, aby rozegrały się one w stuprocentowej scenerii zimowej.

Aura ta była zdecydowaną atrakcją dla pilotów i załóg balonowych oraz niewątpliwie niejednokrotnie ułatwiła wybór miejsca do lądowania ze względu na czystą, śnieżną nawierzchnię bardzo korzystną do złożenia balonu po locie.

Poza walorami estetycznymi, jakie sprawiły lecące balony po nowotarskim niebie, można było również obserwować rywalizację sportową. Nasz region, między innymi ze względu na porę roku, jest jedynym miejscem w Polsce, który przyciąga tak wielu pilotów zarówno latających balonami dla własnej przyjemności, jak i zawodników - członków Balonowej Kadry Narodowej. W tym roku frekwencja mile zaskoczyła nawet organizatorów. Na niebie można było zobaczyć jednocześnie ponad trzydzieści balonów, co jest zdecydowanym rekordem w tym miejscu.

Podczas zawodów rozegrane zostało siedem konkurencji zawodniczych, w czasie których można było podziwiać balony niemal ze wszystkich miejsc Nowego Targu. Zwycięzcą został Jakub Dziedziak z Tarnowa, aktualny Balonowy Mistrz Polski Juniorów.

Latający balonem PCD SALAMI Kacper Borkowski, również członek Balonowej Kadry Juniorów, zajął tym razem 17 miejsce.


Należy wspomnieć, że zawody te nie rozegrałyby się w takiej formie, gdyby nie główny Sponsor Firma PCD SALAMI, który jest jednocześnie właścicielem pierwszego balonu na Podhalu.

Należą się więc szczere podziękowania od organizatorów, pilotów ich załóg, prezesowi Kazimierzowi Stolarczykowi oraz dyrektorowi Zdzisławowi Budzykowi za finansowe wsparcie, które umożliwiło organizację Nowotarskich Zawodów.

organizatorzy

W galerii poniżej zdjęcia Michała Adamowskiego
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas