Niedziela, 16 maj 2021, Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Zakopane i okolice
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 73
Rain
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 86
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.04.2021, 13:52 | czytano: 1099

Polska Liga Hokeja - wyższe stypendia dla hokeistów Podhala (art. sponsorowany)

Podhale Nowy Targ w sezonie 2021/2022 będzie mogło liczyć na stypendia dla hokeistów przyznane przez Urząd Miasta, kwota jest jednak mniejsza od tej, jaką wnioskował klub. Jak wyglądają szansę hokeistów z Nowego Targu w nadchodzącym sezonie?

Grzegorz Watycha – burmistrz miasta Nowy Targ w trakcie poniedziałkowej sesji rady miasta przedstawił swoje sprawozdanie, w którym znajduje się dofinansowanie klubu Podhale Nowy Targ na zasadzie stypendiów dla hokeistów. Kwota dopłaty ma wynieść 700 tysięcy złotych. To jednak mniej do tego, co oczekiwał od Urzędu Miasta klub. Już jakiś czas temu władze „Szarotek” wnioskowały o stypendia dla hokeistów, jednak oczekiwana kwota wynosiła milion złotych. 

Całość ma dotyczyć nadchodzącego sezonu 2021/2022. Jeszcze w tym roku kalendarzowym do klubu miałoby wpłynąć 400 tysięcy złotych, które pochodzą z opłaty reklamowej. Stosowny projekt zmiany w budżecie ma zostać podany pod głosowanie podczas kolejnej, majowej sesji rady miasta.

Sezon 2019/2020 dla hokeistów z Podhala był średnio udany. Drużyna prowadzona przez Andrieja Gusova w fazie zasadniczej zajęła dopiero 7. miejsce, co prawda dało to kwalifikacje do play-off, jednak w fazie pucharowej „Szarotki” również zawiodły. Już w ćwierćfinale hokeiści z Nowego Targu ponieśli sromotną porażkę 0:4 z JKH GKS Jastrzębie i zakończyli zmagania w sezonie 2020/2021. Legalni polscy bukmacherzy jeszcze nie przyjmują zakładów na sezon 2021/2022, można jednak zakładać, że Podhale nie będzie w gronie faworytów zdaniem analityków firm bukmacherskich. 

Już niedługo drużyna z Nowego Targi rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, który najprawdopodobniej zacznie się wraz z początkiem września tego roku. Nie wiadomo jednak, kto będzie opiekunem zespołu. Przyszłość trenera Andrieja Gusova stoi pod znakiem zapytania. Możliwe, że Białorusin opuści kadrę i nie przygotuje zawodników do sezonu 2021/2022.

Kibice z Nowego Targu mogą spodziewać się transferu nowego bramkarza. Oficjalnie potwierdzono odejście Przemysława Odrobnego, popularny „Wiedźmin” był ostoją drużyny Podhala, w której spędził aż cztery lata, wielokrotnie udowadniając, że jest czołową postacią ekipy. Niektóre plotki mówią też, że  z drużyną pożegna Ihar Brykun, 35-letni bramkarz z Białorusi podobnie jak trener Gusov może lada moment opuścić drużynę.

Na ten moment drużyny jeszcze nikt nie wzmocnił, jednak w Podhalu przygotowują się do wykonania pierwszych transferów, w tym celu pomogą środki pozyskane od Urzędu Miasta. Stypendia w wysokości 700 tysięcy złotych to jednak zbyt mało, aby myśleć o utworzeniu konkurencyjnej drużyny, która może poważnie namieszać w rozgrywkach PHL. Klub Podhala Nowy Targ można wesprzeć między innymi poprzez Patronite, szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie klubu. 
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij