Niedziela, 16 maj 2021, Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Nowy Targ i okolice
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 73
Rain
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 86
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.04.2021, 15:00 | czytano: 1336

Ruszyły warsztaty cyfrowania góralskich portek

Zajęcia prowadzone są w Galerii Jana Kubika w Krościenku nad Dunajcem. Udział w nich jest bezpłatny, a prowadzi je Jan Kubik. Potrwają do listopada.

Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” rozpoczęło projekt „Cyfrowanie w Pieninach” realizowany w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Kultura ludowa i tradycyjna-2021.

Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć szkoleniowych z zapomnianego już rękodzieła ludowego z zakresu ręcznego szycia, cyfrowania (wyszywania haftowania) elementów męskiego stroju pienińskiego. W zakres zajęć będzie wchodziła także nauka zdobienie aplikacjami części stroju góralskiego oraz nagranie filmu promocyjno-edukacyjnego. Projekt ma za zadanie przekazane w bezpośredni sposób wiedzy i umiejętności młodym osobom szczególnie zainteresowanym praktyczną kontynuacją tradycji rękodzielniczych w regionie pienińskim. Cyfrowanie stroju jest w naszym regionie unikatowe i grozi całkowitym zanikiem.

Po przeprowadzonej rekrutacji, do zajęć szkoleniowych zostały zakwalifikowanych 5 młodych osób, które pod czujnym okiem mistrza będą się uczyć trudnej sztuki cyfrowania

W ramach projektu zostanie także wykonany film promocyjno-edukacyjny mający na celu pokazanie procesu wytwarzania regionalnych strojów.

Komunikat prasowy LGD “GORCE-PIENINY”, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Swoja08:41, 23 kwietnia 2021
Cyfrowanie to nie jest taniec goralski ,tylko zdobienie portek goralskich w tym przypadku pieninskich...
Baca16:01, 22 kwietnia 2021
Cyfrowanie to jest taniec goralski...
pytanie z Krakowa15:13, 22 kwietnia 2021
ta pani z kartką to sprawdza czy cyfrowanie jest prawidłowe ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij