Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: %
Clouds
20°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
21°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
19°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
07.05.2021, 14:30 | czytano: 1151

"Idziemy o krok dalej, posprzątamy Podhale"

Pod takim hasłem we wtorek 11 maja Tatrzański Park Narodowy zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Śmieci to temat podniosły”. Tym razem będzie to wyjście poza Tatry i wspólne z mieszkańcami gmin sąsiadujących z Parkiem sprzątanie Podhala. Gminy Zakopane, Kościelisko, Poronin i Biały Dunajec włączyły się w pomoc i zapewnią punkty odbioru zebranych śmieci.

Akcja rozpocznie się 11 maja o godzinie 10, a zakończy o 15. Wszystkie śmieci zebrane w terenie, na polanach, w lesie, na drogach będzie można przynieść do kilkunastu wyznaczonych przez gminy punktów odbioru.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu stan najbliższego otoczenia. Tatry nie mogą być samotną wyspą. Żeby je skutecznie chronić, potrzebne jest otoczenie społeczne. Za to miejsce jesteśmy odpowiedzialni wszyscy: pracownicy TPN, turyści, mieszkańcy Podhala - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. Do sprzątania obiecują się także przyłączyć urzędnicy, parkowcy, członkowie rozmaitych organizacji społecznych.

Akcja odbywa się w ramach światowych obchodów 50. rocznicy powołania Międzynarodowego Programu UNESCO Człowiek i Środowisko (ang. Man and Biosphere, MaB). Tatrzański Park Narodowy jest częścią tej globalnej sieci. Głównym celem programu jest budowanie prawidłowych, zrównoważonych relacji między ludźmi i biosferą na obszarach zawierających cenne zasoby przyrodnicze.

Szczegóły dotyczące lokalizacji punktów zbiórki i tras będzie można znaleźć na Facebooku oraz stronach internetowych: tpn.pl oraz zakopane.pl, gminakoscielisko.pl/pl/dla-mieszkanca, poronin.pl, bialydunajec.com. pl.

O miejscach zbiórki informujemy także w naszym dziale "co, gdzie, kiedy" .

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij