Poniedziałek, 21 czerwiec 2021, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 58 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 73 %
Rain
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 75 %
04.06.2021, 18:02 | czytano: 8647

"Otwórz oczy, patrz!". Bór Kombinacki zdradza swoje mroczne tajemnice (film)

kadr z filmu

- Bór Kombinacki to las w którym chyba każdy mieszkaniec przynajmniej raz w życiu był. Pomimo trwającej budowy obwodnicy Nowego Targu, ten teren tętni życiem, głównie za sprawą rowerzystów. Jest to jednak las, który ma swoje mroczne tajemnice - komentuje ekipa "Otwórz oczy, patrz!".

Podczas wojny Niemcy dokonali w nim wielu egzekucji na Polakach grzebiąc ich ciała w tym właśnie lesie. Zachowane relacje są naprawdę wstrząsające, jak chociażby świadectwo Ludmiły Migiel, która na własne oczy widziała śmierć swojej córki...

Tych relacji jest całkiem sporo i każde jest przejmujące.

Wspólnie z Podhalańską Grupą Eksploracyjną, pasjonatem historii Michałem Maciaszkiem chcemy te smutne wydarzenia przywrócić do szerszej świadomości.


I tutaj zwracamy się do Was czytelnicy podhale24.pl jak i do widzów naszego kanału Otwórz oczy, patrz! z prośbą. Jeśli coś wiecie w tej kwestii, np, znacie miejsce, gdzie w lesie stał krzyż lub krzyże, bo i takie mamy informacje - to prosimy o wiadomość przez redakcję bądź przez nasz fanpage na FB czy Instagram. Pozwoli to nam zawęzić obszar poszukiwań.

Prowadzone dzisiaj przez członków Podhalańskiej Grupy Eksploracyjnej poszukiwania skutkowały znalezieniem kilku kul 9mm, jednego pocisku od karabinu (prawdopodobnie Mauser). Biorąc pod uwagę dzisiejsze znaleziska, jak również kontekst tego miejsca są przesłanki mogące świadczyć o tym, że w lesie znajduje się jeszcze wiele mogił.Eksploratorzy z grupy "Otwórz oczy, patrz"
najnowsze informacje
komentarze
88810:10, 10 czerwca 2021
Ja wiem gdzie jest mogiła rozstrzelanych Żydów i nigdy to miejsce nie zostało oznaczone,gdy ingerowałem nikogo to nie interesowało.Zauwazylem że gminom zależy by jak najszybciej zapomnieć o takich miejscach bo liczy się cena nieruchomości,jak na przykład sprzedaż starego cmentarza cholerycznego z ponad 300toma mogiłami w jednej z gmin w powiecie NT.Strach pomyśleć jak zaczną tam kopać fundamenty pod hotel czy pensjonat....
Baca miescon16:23, 5 czerwca 2021
Wyście są BÓR KOMBINACKI co to za nazwa.
Po prostu BÓR, śtreka,wiejskie a nie Kombinacki
haha08:41, 5 czerwca 2021
Mały.... głowice? Jp.... Rakietami tam strzelają?
Baca22:16, 4 czerwca 2021
Poszukiwacze histori z Polsat Play niech się tym zajmią
Mały20:48, 4 czerwca 2021
To są głowice z pibliskiej strzelnicy. Jako dzieci zbieraliśmy i i rozrzucaliśmy po lesie czasem kładliśmy na torach a pociąg robił z nich placki
bb20:44, 4 czerwca 2021
Znakomity materiał. Dziękuję.
Parafianin18:28, 4 czerwca 2021
Panowie dobrze że są tacy ludzie jak wy robicie wspaniałą robotę, ludzie zapominają historię swojej okolicy wy ją przypominacie wiele ciekawych histori można się dowiedzieć o ktorych nie wiedziałem czekam na następne odcinki powodzenia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij