Wtorek, 27 lipiec 2021, Imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego
Jabłonka i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
28°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
28°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 63 %
22.07.2021, 14:36 | czytano: 382

Koncert krościeński w ramach 11. Letniego Festiwalu PIENINY-KULTURA-SACRUM

Marek Stefański. Fot. Konrad Mika / organizatorzy

Bohaterem drugiego koncertu Festiwalu PIENINY-KULTURA-SACRUM, który odbędzie się w sobotę 24 lipca o godz. 19 w kościele w Krościenku n.D., będzie muzyka organowa, której poświęcony jest festiwal, lecz na równi z nią zagoszczą w programie dzieła wokalne.

W interpretacji organisty Marka Stefańskiego usłyszymy kunsztowną barokową polifonię Francji i Niemiec. Pozostali dwaj wykonawcy to nasze festiwalowe debiuty. Po raz pierwszy wystąpi u nas obdarzona pięknym lirycznym sopranem krościenczanka Milena Sołtys-Walosik, prezentując wraz z organowym towarzyszeniem utwory napisane na przestrzeni czterech minionych stuleci. Rodzimym, rzec by się chciało etnicznym akcentem będzie debiut Chóru Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem, pod dyrekcją siostry Renaty Borodziuk, która zaprezentuje się także jako wyborna lutnistka. Osobliwa formuła występu chóralnego połączy dawną muzykę polską, sięgającą historią czasu Renesansu, ze śpiewami sakralnymi praktykowanymi w sercu Pienin współcześnie. Koncertowi towarzyszy wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich np. "Na pienińską nutę". Będzie więc wielokulturowo i bardzo różnorodnie stylistycznie.

Milena Sołtys-Walosik.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij