Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 16.416 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 18.864 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
15°
Wiatr: 16.524 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 15.912 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 69 %
25.07.2021, 14:30 | czytano: 1430

Najlepsze zdjęcia górskie. Laureaci konkursu im. J. Sunderlanda w Jatkach (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. W Galerii Sztuki BWA Jatki otwarta została wystawa fotografii pt.: "Laureaci 40. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski 2020".

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski organizowany jest nieprzerwanie od 1980 roku, a powstał z inicjatywy Jolanty Dylewskiej - pracującej wówczas w nowotarskim Ośrodku Kultury, dzisiaj uznanej operatorki filmowej, twórczyni wybitnych filmów dokumentalnych.

- Konkurs stopniowo ewoluował, od regionalnego, przez ogólnopolski, by w roku 2000 zyskać rangę imprezy międzynarodowej. Od szeregu lat kolejne edycje organizowane są pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody i Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców, a od 2005 także pod patronatem Federacji Międzynarodowej Sztuki Fotograficznej FIAP przypomina Stanisław Krzak, komisarz wystawy.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zorganizował 40 edycji Konkursu, w tym 15 międzynarodowych i otrzymał brązową oraz srebrną plakietkę FIAP za udaną organizację międzynarodowych imprez fotograficznych.

Ekspozycję w Jatkach można oglądać do 7 sierpnia br.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij