Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 15.588 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
13°
Wiatr: 15.984 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 19.692 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
14°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 86 %
03.08.2021, 22:13 | czytano: 438

„Organy Tomasza Falla”- koncert inauguracyjny XIII edycji Festiwalu Muzyka nad Zdrojami (zdjęcia)

zdj. pieniny24

W szczawnickim kościele pw. Św. Wojciecha, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią - rozpoczęla się XIII edycja Festiwalu Muzyka nad Zdrojami, organizowana przez Fundację Kulturalny Szlak przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy.

Zgromadzeni w świątyni melomani mieli okazje usłyszeć muzykę organową w wykonaniu wirtuoza tego instrumentu Michała Markuszewskiego - absolwenta warszawskiej akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

W repertuarze niedzielnego koncertu znalazły się utwory znanych światowych kompozytorów m.in.: Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johannesa Brahmsa oraz autorskie interpretacje Michała Markuszewskiego. Wydarzenie prowadził Rafał Monita, dyrektor wykonawczy festiwalu Muzyka nad Zdrojami.

wb
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij