Operowe rozpoczęcie Festiwalu Barokowe Eksploracje - Opera " Il Farnace" Antonio Vivaldiego (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
12.08.2021, 15:39 | czytano: 1242

Operowe rozpoczęcie Festiwalu Barokowe Eksploracje - Opera " Il Farnace" Antonio Vivaldiego (zdjęcia)

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Festiwal Barokowe Eksploracje powrócił do szczawnickiego Dworku Gościnnego.

Scena główna wypełniła się po brzegi melomanami. Gości przybyłych na wydarzenie przywitała dyrektor Festiwalu Agnieszka Żarska.

Opera „Il Farnace” jest jedna z najbardziej znanych oper Vivaldiego. Po raz pierwszy została wystawiona w Wenecji w 1727 roku Wenecji. Opowiada ona o losach króla Pontu, Larnace, który został pokonany przez Rzymian. W rolach głównych wystąpili: Fernace Zoltan Megyesi , Tamiri - Marta Infante, Berenice - Michaela Babák Šrůmová, Selinda - Sylva Čmugrová, Gilade - Zuzana Kopřivová, Pompeo - Kamila Mazalová. Spektakl wyreżyserowała Andrea Miltnerová. Nie mogło oczywiście zabraknąć Orkiestry MUSICA FLOREA Praha pod dyrekcja Marka Stryncla. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna Joanny Dziubińskiej pt: Karnawał wenecki”.

Widzowie byli zachwyceni – wszyscy wykonawcy i organizatorzy otrzymali brawa na stojąco.

Jako ciekawostkę podajemy link to nietypowego opisu libretta opery „Il Farnace” autorstwa Marianny Oklejak. Czemu nietypowego? Bo w formie komiksu – warto tu zajrzeć: http://baroque.szczawnickichor.pl/farnace-libretto,1,91.html

Organizatorem Barokowych Eksploracji jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorami: Musica Florea Praha, Pieniny SPA Resort oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta i Gminy Szczawnica oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Barokowe Eksploracje 2021 zostały ponadto wsparte grantem Ministerstwa Kultury Republiki Czeskiej; projekt jest organizowany we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie oraz PKL Palenica. Dyrektorem artystycznym jest Agnieszka Żarska.

wb/ organizatorzy, zdj. Hieronim Makita
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas