Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-5°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-5°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
10.09.2021, 17:51 | czytano: 1163

Racje żywnościowe dla ratowników

zdj. GP GOPR/FB

Spółka PGE Energia Odnawialna przekazała do GOPR - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe blisko 2000 porcji niewykorzystanej podczas pandemii żywności liofilizowanej.

"Te pełnowartościowe posiłki w hermetycznie zamkniętych, szczelnych opakowaniach, spółka kupiła podczas pierwszej fali COVID-19 w Polsce. Żywność miała być wykorzystana w sytuacji, gdyby objęci kwarantanną pracownicy którejś z elektrowni szczytowo-pompowej musieli pozostać w pracy przez kilkanaście dni. Na szczęście taka sytuacja się nie wydarzyła" - wyjaśniają ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

Żywność będzie służyła ratownikom GOPR nie tylko Grupy Podhalańskiej, ale także Beskidy, Bieszczady, Jurajskiej, Krynickiej, Karkonosze i Sudeckiej.

"Będzie wykorzystywana głównie podczas wielodniowych akcji poszukiwawczych oraz niektórych szkoleń, w szczególności zagranicznych i odbywanych w Alpach. Jej szczególną zaletą jest niewielka waga, co ma szczególne znaczenie, gdy cały ekwipunek niesiony jest na plecach" - komentują ratownicy.


s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas