Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 8.424 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 81 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
22.09.2021, 19:15 | czytano: 1550

"Maluję w różnych miejscach, ale góry można malować w nieskończoność" (zdjęcia)

- Góry mają jedyną w swoim rodzaju specyfikę. Maluję w różnych miejscach, ale góry można malować w nieskończoność. Przed deszczem, po deszczu, ze słońcem, z chmurami te góry zawsze wyglądają inaczej. Nad morzem tego nie ma – mówi Bożena Śliwka, jedna z malarek, których prace będzie można oglądać w czwartek w Zakopanem.

Do Zakopanego przyjechała grupa pasjonatów malarstwa z Gminnego Centrum Kultury „Powozownia w Radziejowicach”, aby w plenerze tworzyć niezwykłe prace. - Jak stanęłyśmy za Jurgowem, gdzie strumień jest wartki i towarzyszy mu ten szum, to każde uderzenie pędzla oddawało dźwięk tego potoku – mówi Hanna Gancarczyk, inicjatorka plenerowego malowania na Podhalu.

Inspirację do obrazów, które powstawały w plenerze przez kilka ostatnich dni autorki czerpały w Jurgowie, nad Morskim Okiem oraz w dolinie Strążyskiej. - Kiedy malowałam nad Białką za Jurgowem, to nie wiadomo kiedy te minuty i godziny mijały. Cały czas szukałam nowych detali, których wcześniej nie widziałam. Jest tak wiele rzeczy, które chciało by się namalować. Wystarczy się tylko obrócić i już jest coś innego – opowiada Bożena Śliwka.

Pomysł, aby przyjechać do Zakopanego i w plenerze malować okoliczną przyrodę powstał wiele lat wcześniej. Hanna Gancarczyk, która jest inicjatorką plenerowego malowania pod Tatrami od lat przyjeżdża pod Tatry, aby podziwiać górską przyrodę. - Ja jestem zakochana w Zakopanem. Przyjeżdżałam tu jako dziecko, później też przyjeżdżałam ze swoimi dziećmi – mówi Hanna Gancarczyk. - Jak wchodzę do którejkolwiek z tatrzańskich dolin, to nabieram sił, czuję się jakbym zaczynała żyć. Co roku muszę tu przyjechać – dodaje.

Plenerowa wystawa obrazów, które powstawały w Tatrach odbędzie się w czwartek 23 września w Zakopanem przy ul. Małe Żywczańskie 2 d o godz. 16.30. - Zapraszamy wszystkich, kto ma ochotę zobaczyć nasze prace. Będzie można nie tylko oglądać, ale także z nami porozmawiać. Każdy artysta tworzy nie po to, żeby schować do szuflady, ale żeby pokazać, bo to jest jego wypowiedź artystyczna – zaprasza na wernisaż Hanna Gancarczyk.

ms/ fot. Halina Gancarczyk i Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas