Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Jabłonka
Clouds
11°
Wiatr: 9.54 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
10°
Wiatr: 9.864 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 67 %
Rain
12°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 63 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
2
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
11
18
01.10.2021, 11:08 | czytano: 6781

Potrzebna pomoc dla Maksa

Pochodzący z Nowego Targu chłopiec ma 6 lat. Maksymilian ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną - Dystrofię Mięśniową Duchenne'a w skrócie DMD.

Maksiu potrzebuje rehabilitacji. Trwa zbiórka pieniędzy.
"W naszej rodzinie nigdy nie było takiego przypadku. To choroba postępująca i prowadzi do degeneracji mięśni. Mutacja w genie powoduje zmianę w strukturze białka zwanego dystrofiną, która utrzymuje strukturę komórek mięśniowych. Pozbawione dystrofiny komórki są podatne na urazy. Choroba występuje zazwyczaj u chłopców, a pierwsze oznaki uwidaczniają się miedzy 3 a 6 rokiem życia. Większość dzieci z DMD będzie poruszać się za pomocą wózka w wieku 13 lat. Do tego dochodzą problemu z układem krążeniowym i oddechowym. Dystrofia mięśni to choroba nieuleczalna" - wyjaśnia mama chłopca.

W tej chorobie rehabilitacja jest kluczowa i niezbędna. Obecnie Maksiu ma rehabilitację raz w tygodniu. Ale to za mało. Potrzebna jest terapia, mająca na celu wydłużenie okresu samodzielności. Dziecku podawane są sterydy. - My jeszcze nie mamy określonej dawki leku, ponieważ czekamy na wizytę u specjalisty. Czas oczekiwania jest bardzo długi. Rozważamy terapię zagraniczną, ponieważ w większości państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych taka terapia jest dostępna. Niestety jest to bardzo kosztowne. Mamy czwórkę dzieci i nasze oszczędności niestety mogą być niewystarczające. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc. Nie myśleliśmy, że kiedykolwiek znajdziemy się w takiej sytuacji. Liczy się każda drobna wpłata, za którą z góry bardzo dziękujemy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na terapię oraz przede wszystkim na rehabilitację Maksia - dodaje Urszula, matka chłopca.Na portalu Zrzutka zorganizowana została zbiórka pieniędzy dla Maksia. Szczegóły tutaj.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas