Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Szczawnica
Clouds
-4°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-3°
Wiatr: 14.796 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-3°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-1°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
91
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
58
33
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
801
509
Wykonanych testów
226
127
12.10.2021, 16:24 | czytano: 1850

150 interwencji policji w weekend w Zakopanem. "Na deser" małżeńska kłótnia w schronisku

ZAKOPANE. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy. Najczęściej wobec nietrzeźwych i agresywnych osób. - Nie odnotowaliśmy poważnych zdarzeń z udziałem turystów choć nie brakowało zaskakujących interwencji - mówi asp. szt. Roman Wieczorek.

Kilkadziesiąt interwencji na dobę to niemal codzienność w pracy tatrzańskich i małopolskich policjantów. Najwięcej interwencji w nocy dotyczyło pijanych osób, awantur i zakłócenia ciszy nocnej. To już kolejny weekend z rzędu gdy zakopiańskich wspierają małopolscy policjanci.

Sobotnia noc zakończyła się zatrzymaniem aż sześciu osób, które zdecydowanie przesadziły z alkoholem. - Nasza najmłodsza „lokatorka” zatrzymana do wytrzeźwienia miała ukończone zaledwie 18 lat - opowiada asp. Wieczorek. - Dziewczyna pozostawiona w nocy sama na Krupówkach mogła zamarznąć. Pozostali zatrzymani to panowie, którzy również wymagali naszej interwencji. Jeden z nich zaatakował i znieważył interweniujących policjantów. Teraz do kosztów zatrzymania do wytrzeźwienia musi doliczyć czekającą go sprawę karną.

Doszło również do interwencji w schronisku górskim, gdzie pijana para awanturowała się zakłócając spokój i ciszę innym turystom. Policjanci pojazdem terenowym dotarli do schroniska na Kalatówkach i zażegnali kłótnię małżeńską. Tym razem pouczenie wystarczyło.

W ciągu dnia i kolejnego wieczora, najwięcej mandatów porządkowych policjanci nałożyli na osoby pijące alkohol w miejscach publicznych, zanieczyszczających ulice naszego miasta oraz zaczepiających turystów. Był też amator kolorowej peruki, który postanowił jedną przywłaszczyć sobie nie płacąc właścicielowi straganu. Zmiana image jednak nic mu nie dała i wśród tłumu turystów złodziej został dostrzeżony i zatrzymany przez patrol policyjny. Sprawa zakończyła się dla niego wysokim mandatem.

Tysiące turystów to też liczne zdarzenia drogowe. Posypały się mandaty za nieprawidłowe parkowanie i przekraczanie dozwolonej prędkości. Drogówka wiele razy interweniowała w rejonie Łysej Polany, ul. Sienkiewicza i ul. Aleje 3-go Maja w Zakopanem. Na szczęście nie doszło do poważnych wypadków drogowych z wyjątkiem potrącenia rowerzystki na Krzeptówkach.

R.W./fot.KPPZakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Jurek08:30, 13 października 2021
No i mamy pełny obraz , jaki turysta odwiedza Zakopane
O zgrozo co się stało z tym pięknym miastem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas