Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Szczawnica
Clouds
15°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
02.11.2021, 16:29 | czytano: 905

Strategia dla młodych - ruszają konsultacje

4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
To wieloletni plan działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

Ten bezprecedensowy projekt omówili na briefingu prasowym, który odbył się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie: inicjator konsultacji, Piotr Mazurek – pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

– Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego, a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotr Mazurek.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

– Zachęcam młodych Małopolan do udziału w konsultacjach. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do powstania „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”. Każdy ma głos, każdy ma możliwość współdecydowania. Przywołam po raz kolejny słowa Jana Zamoyskiego, bo one oddają ideę tego projektu: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Wierzymy w młodzież, w jej potencjał, w poczucie odpowiedzialności za kształt przyszłości. I dlatego oddajemy głos młodym Polakom. Jestem przekonany, że konsultacje, które w Małopolsce odbędą się 4 listopada, staną się forum wymiany myśli i kuźnią wielu konstruktywnych pomysłów. Jeszcze raz serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w tym szczególnym spotkaniu – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.– O pomyśle dotyczącym konsultacji zostały powiadomione wszystkie małopolskie szkoły. Wszyscy uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w tym wielkim, zupełnie nowym wydarzeniu. Młodzi ludzie muszą mieć szansę wypowiedzenia swojego zdania na każdy temat. (…). Życzę tym, którzy wezmą udział w tym dialogu, żeby pokazali się z najlepszej strony, żeby bazowali na swojej wiedzy, rozwadze i pokorze. Zapewniam, że robimy wszystko, by informacje o tym przedsięwzięciu dotarły do każdego ucznia - dodaje małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz „Polska w Unii Europejskiej”.

Konsultacje dla województwa małopolskiego rozpoczną się 4 listopada 2021 r. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Źródło: MUW, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij