Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.296 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.54 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
14.11.2021, 15:08 | czytano: 1714

"Dajcie Nam Wygrać" i "Dziadki" - zwycięzcami XIII Memoriału Grzegorza Wesołowskiego (zdjęcia)

JABŁONKA. W tegorocznej edycji Memoriału Grzegorza Wesołowskiego w piłce siatkowej wzięło udział niemal 300 zawodników. Turniej rozgrywany był w tym samym czasie na czterech halach sportowych - w Jabłonce, Piekielniku, Załucznem oraz Czarnym Dunajcu.

zdj. Jakub Wojtyczek
Dzień rozpoczął się tradycyjnie od mszy św. o godzinie 7.00 w kościele pw. Św. Jakuba w Piekielniku w intencji ś. p. Grzegorza Wesołowskiego.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – kobiety OPEN oraz mężczyźni OPEN pod okiem sędziów z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej w Krakowie.

Wśród kobiet zwyciężyły "Dajcie Nam Wygrać", przed "Tak Jest Kraków" i "Szarotkami". W kategorii mężczyzn najlepsza była drużyna "Dziadków" z Suchej Beskidzkiej, drugie miejsce zajęli zawodnicy "Projekt X" a trzecie - "Volley Dąbrowa Górnicza".

MVP w kat. kobiety OPEN – Justyna Frączek z drużyny Dajcie Nam Wygrać – nagrody ufundowane przez sponsorów: firmę WOJAS oraz Browar Projekt Bunkier.

MVP w kat. mężczyźni OPEN – Mateusz Mamcarczyk z drużyny Dziadki Sucha Beskidzka – nagrody ufundowane przez sponsorów: firmę WIR Computers oraz Browar Projekt Bunkier.

- Zabezpieczeniem medycznym zajęła się MALTA – Służba Medyczna Oddział Sucha Beskidzka – turniej odbył się bez jakiejkolwiek kontuzji. Wydarzenie obsługiwane było przez ponad 20 wolontariuszy - komentuje w imieniu organizatorów Kamil Bodzioch.

Memoriał to nie tylko turniej siatkarski. Zorganizowana została także akcja zbiórki krwi, która odbywała się w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej. - 35 osób oddało w sumie 16 litrów krwi, co jest kolejnym ogromnym sukcesem całej organizacji. Aktualnie trwa podsumowanie kolejnej akcji towarzyszącej Memoriałowi, tj. Akcji "Misie Ratownisie pomagają...", gdzie w tym roku zbierane były wszelkiego rodzaju gry, puzzle itd. dla najbardziej ubogich rodzin z dziećmi w regionie. Dysponowane będą przez Ośrodki Pomocy Społecznej w Lipnicy Wielkiej, Jabłonce oraz Czarnym Dunajcu. Już na chwilę obecną wiemy, że będzie to kolejna rekordowa zbiórka. Po zwiezieniu wszystkich rzeczy ze szkół podstawowych, posegregowaniu udostępnimy szczegółowe informacje na ten temat - dodaje Kamil Bodzioch.

s/ zdj. Jakub Wojtyczek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij