Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Szczawnica i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-6°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-6°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 92 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
25.11.2021, 10:32 | czytano: 704

Ratownicy się szkolą

W Nowym Targu w siedzibie Euroregionu Tatry odbyła się konferencja zamykająca projekt Człowiek/Kolega/Ratownik - kompetencje służby górskiej 2.0, który Grupa Podhalańska GOPR realizowała wspólnie z Horská služba Pieninského národného parku.

W ramach projektu przeprowadzono 10 szkoleń tematycznych z różnych dziedzin ratownictwa górskiego, które w sumie trwały 33 dni. W szkoleniach wzięło udział ponad 150 ratowników górskich z Polski i Słowacji.

Konferencję zorganizowano w trybie hybrydowym. Poza ratownikami górskimi uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, innych służb oraz Parków Narodowych zlokalizowanych na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR. W drugiej części odbyły się w Szczawnicy przy Schronisko Orlica pokazy umiejętności ratowników, jakie szkolili podczas realizacji projektu. Przeprowadzono cztery pozoracje pokazujące umiejętności prowadzenia działań na wodach górskich, akcji ścianowych, prowadzenia poszukiwań i wykorzystywanych przy tym narzędzi.Źródło: GP GOPR, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas