Niedziela, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Zakopane
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 39 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
30.11.2021, 20:03 | czytano: 757

Ekologia informacji i komunikacja medialna, czyli plusy i minusy środowiska informacyjnego

Taki temat został omówiony podczas kolejnego, ostatniego już spotkania realizowanego w ramach Programu: „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury skierowanego do bibliotekarzy powiatu nowotarskiego.

zdj. MBP w Nowym Targu
Wykład i szkolenie poprowadziła Larysa Daczewska-Rapacka, dziennikarka, tłumacz literatury pięknej z języka polskiego na rosyjski metodą edukacyjnego czytania, wykładowca na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, dyplomowany lektor języka rosyjskiego jako obcego (native speaker). Członek Polskiego Stowarzyszenia nauczycieli i wykładowców języka rosyjskiego oraz Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy. W swoim wykładzie przedstawiła plusy i minusy środowiska informacyjnego, możliwości weryfikacji nieprawdziwych treści. Natomiast podczas warsztatów bibliotekarze brali aktywny udział w pisaniu prawidłowo zbudowanego komunikatu prasowego
Ekologia informacji jest dziedziną nauki, która rozwinęła się pod wpływem szybkiego rozwoju sieci komputerowych. Zajmuje się badanami nad informacją, jej wpływem na człowieka i radzenia sobie z jej nadmiarem. Zakres merytoryczny tego zagadnienia obejmuje wszystko, co dzieje się w środowisku informacyjnym i jest jego czynnikiem, np. Internet, środki masowego przekazu, ludzie, instytucje.

W Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Nowy Targu, gdzie odbyło się spotkanie, bibliotekarzy powitali: Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu oraz Danuta Wojdyła – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.
Nad całością czuwał koordynator projektu – Lucyna Czubernat - instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu pełniącej funkcję powiatowej.

źródło: MBP w Nowym Targu
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
gorol09:49, 1 grudnia 2021
Posłom PIS/PO przydałoby się takie szkolenie, bo kłamią, kręcą do potęgi n-tej
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas