Debata o bezpieczeństwie w Krośnicy. Więcej policji, nowy chodnik i dalsze starania o fotoradar - podhale24.pl
Środa, 08 lutego
Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Czarny Dunajec
Clouds
-9°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-8°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 97 %
Clear
-8°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 97 %
Clear
-7°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
-10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
56 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
58 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
02.12.2021, 12:30 | czytano: 1102

Debata o bezpieczeństwie w Krośnicy. Więcej policji, nowy chodnik i dalsze starania o fotoradar

Debata na temat bezpieczeństwa pieszych przy drodze wojewódzkiej biegnącej przez Krośnicę została zorganizowana w Krościenku nad Dunajcem z udziałem policji i władz gminy.

Fot. UG Krościenko
Fot. UG Krościenko
Położenie Krośnicy sprawia bowiem, że samochody wjeżdżające do wioski od strony przełęczy Snozka nie zawsze wyhamowują prędkość, tymczasem to tuż na początku miejscowości są dwa przejścia dla pieszych, z których korzystają dzieci idące do szkoły.

Sprawa bezpieczeństwa była poruszana od lat. Już w 2019 roku interpelację do wójta Jana Dydy złożył były radny Józef Kacperek. Wójt interweniował u Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i otrzymał informację, że lokalizacja została włączona do prowadzonego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

– Problem zgłaszali mieszkańcy, którzy boją się przechodzić przez przejścia dla pieszych, które są na terenie zabudowanym, to dlatego wójt gminy Krościenko nad Dunajcem stara się o umieszczenie tam radaru, aby poprawić bezpieczeństwo – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

To dlatego w Krościenku nad Dunajcem odbyła się na terenie ratusza debata dotycząca bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, st. asp. Dorota Kowalczyk z wydziału ruchu drogowego KPP w Nowym Targu oraz podinsp. Szymon Kowalczyk, zastępca komendanta komisariatu w Krościenku nad Dunajcem.

Konkluzją spotkania były wnioski zarówno po stronie policji, jak i urzędu gminy. Wójt gminy zapewnił, że nadal będzie starał się o postawienie w newralgicznym miejscu na terenie wioski radaru, aby bezpieczniej czuli się mieszkańcy. Podkreślił też, że ruszyła właśnie budowa chodnika. – To jest pierwszy etap budowy – wyjaśniał wójt Jan Dyda. Z kolei policja będzie prowadzić na tym odcinku wzmożone kontrole prędkości samochodów oraz dodatkowo – działania profilaktyczne. Będą też prowadzone spotkania z uczniami w szkole w Krośnicy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: UG Krościenko, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Smok16:35, 2 grudnia 2021
ale serio, kiedy tam był jakiś wypadek ostatnio? był w ogóle?
radar to nie rozwiązanie12:45, 2 grudnia 2021
Marszałek nic do działania - to jego droga
Widać, ze nikt nie był zapoznany co moze marszałek Kozłowski zrobić na swojej drodze w celach bezpieczeństwa - są programy z budżetu państwa i niektóre samorządy pozyskują srodki na wzrost bezpieczeństwa
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas