Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Nowy Targ
Clouds
10°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
18.01.2022, 17:11 | czytano: 969

Koncert kolęd ze Świętą Rodziną w Krościenku (zdjęcia)

Niezwykły koncert kolęd i pastorałek wzbogacony o recytację i scenki rodzajowe z udziałem Świętej Rodziny przygotował Chór Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

Został on nagrany na scenie Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Promocji. Wkrótce będzie można go podziwiać na stronach internetowych: parafii, Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

- Koncert przygotowaliśmy na zaproszenie pana wójta Jana Dydy – wyjaśniała siostra Renata Borodziuk, służebnica dębicka, pod kierunkiem której już od 11 lat działa Chór Parafii Wszystkich Świętych, w którym występują zarówno dorośli, jak i młodzież.

W koncercie udział wzięła także schola złożona z siedmiorga dzieci z klas od czwartej do siódmej ze szkół podstawowych, działająca także przy kościele p.w. Wszystkich Świętych. - Na gitarze zagrał Antoni Kwak, współtworzący z s. Renatą scholę, z kolei na skrzypcach zagrała Łucja Kozłecka, a na klarnecie – Klara Pawłowska.
Całość koncertu ubarwiła Święta Rodzina, w którą wcieliło się małżeństwo Kingi i Stanisława wraz z dziećmi. – Pan Stanisław zagrał kilka kolęd na akordeonie, a dzieci wystąpiły w strojach góralskich i Dzieciątka Jezus.

W rolę recytatora wcielił się z kolei Łukasz Mikołajczyk, natomiast całość występu nagrał Jerzy Mikołajczak.

Źródło: GCKiP, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas