Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
14.02.2022, 18:30 | czytano: 791

Chcesz pozyskać dofinansowanie na wymianę pieca? Spotkania informacyjne z gminie Czarny Dunajec

Wójt gminy Czarny Dunajec zaprasza mieszkańców na spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowań do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych.

Przedstawione zostaną zasady naboru wniosków w ramach trzech programów: programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, dotacji celowej z budżetu Gminy Czarny Dunajec oraz programu parasolowego realizowanego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Ponadto będzie możliwość spotkania z przedstawicielem Klastra Energii „Brama Podhala”, który omówi zagadnienia z zakresu odnawialnych źródeł energii, tj. pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii. Poziom dofinansowania w ramach wyżej wymienionych programów wynosi od 30% do 90% kosztów kwalifikowanych.

Spotkania odbędą się 21 lutego 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (budynek remizy OSP), ul. Piłsudskiego 2A oraz o godzinie 18.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Piekielniku, Piekielnik 202.

Programy dotacji skierowane są do osób fizycznych, właścicieli budynków mieszkalnych, którzy planują wymianę źródeł ciepła (kotłów centralnego ogrzewania) na nowoczesne, ekologiczne źródło ogrzewania i/lub zamierzają wykonać termomodernizację swoich domów poprzez docieplenie ścian budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Piecowy21:15, 14 lutego 2022
Węgiel drogi jak nie wiem. Musisz palić drewnem a ono coraz to droższe. Szczęściaż z Ciebie jak masz swój las. Też bym tak robil
Anka19:17, 14 lutego 2022
Z tego co widzę i słyszę, ludzie zaczęli myśleć i coraz mniej chętnie wymieniają może i nie ekologiczne, ale tanie w użytkowaniu i działające piece na takie, do których paliwo już kosztuje majątek, a którego być może za chwile w ogóle nie da się kupić. Ja trzymam kilkunastoletni piec na zwykły węgiel, jak to czynią setki tysięcy Polaków i na pewno nie namówię się na jego wymianę w imię ekologii, która ma obowiązywać nas Polaków, ale już nie musi największych światowych trucicieli, czyli Chiny, Rosję, Indie, Pakistan no i oczywiście "wzór" wszelkich cnót, czyli USA.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas