Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
07.05.2022, 13:56 | czytano: 1369

Maryjnie i ewangelicznie w amfiteatrze (zdjęcia)

Pieniński amfiteatr w Krościenku nad Dunajcem w Maryjne Święto Matki Bożej Królowej Polski rozbrzmiewał także ewangelicznym przesłaniem. Na scenie wystąpiła z swą pantomimą grupa teatralna „Edmundi” z Domu Pomocy Społecznej ze Skoczowa. Zaprezentowali się także strażacy OSP i flisacy z Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

Na początek w ramach obchodzonego „Tygodnia Biblijnego” wychowankowie DPS dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną w Skoczowie zaprezentowali kilka inscenizacji, a między innymi „Pantomimę o świetle”. Gościnnie ich występ swym głosem wsparł Antoni Kwak z Krościenka nad Dunajcem.

DPS w Skoczowie prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębnickich, w jego ramach działa teatr „Edmundi”, który od lat prowadzi siostra Honorata Klonowska. Poprzez sztukę aktywizuje ona swych podopiecznych. Podczas wydarzenia w Pienińskim Amfiteatrze zbierano środki na dobudowę kolejnego skrzydła w budynku, w którym już od ponad 100 lat działa dom dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną. Tutaj więcej o domu, jego podopiecznych i ich potrzebach: https://przestrzenopatrznosci.pl/

Na scenie Pienińskiego Amfiteatru „Pod Wierzbą” zagrała też znakomita Orkiestra Dęta OSP w Krościenku nad Dunajcem, licząca już blisko 100 lat. Zaśpiewali też flisacy z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Wykonali oni pięknymi donośnymi głosami zarówno pieśni Maryjne, jak i patriotyczne oraz te z repertuaru bardziej popularnego. Za swe wyjątkowe wykonanie zebrali gromkie brawa mieszkańców oraz turystów, którzy licznie odwiedzają już tej wiosny Krościenko nad Dunajcem.

Źródło: CKiP, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas