Piątek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Nowy Targ
Clouds
22°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
22°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
22°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
22°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
22°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
14.05.2022, 12:45 | czytano: 351

Pieśni świata Mandorli

Niezwykły koncert pt. „Pieśni świata” dał zespół Mandorla w czwartek w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Zespół zagrał w składzie: Marzena Lamch – Łoniewska, wokal, fortepian, lira korbowa; Marcin Lamch - kontrabas, wokal, oraz Michael Jones - altówka, skrzypce, bębny i wokal. Warto dodać, że sama nazwa zespołu wywodzi się z języka włoskiego i oznacza migdał. Mandorla w sztuce to owalna aureola otaczająca postać. Symbolizuje ona boskość natury, uświęca.

Koncert słuchała licznie zgromadzona publiczność, wśród której nie zabrakło władz gminy na czele z wójtem Janem Dydą i jego zastępcą Tadeuszem Topolskim oraz sekretarz Dorotą Jurkiewicz.

Marzena Lamch – Łoniewska to wokalistka, pedagog, aktorka i kompozytorka. Współpracuje ona m.in z Januszem „Yaniną" Iwańskim, Mietkiem Szczęśniakiem, Lorą Szafran czy Mateuszem Pospieszalskim. Stale współdziała również z teatrem im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Jest jedną z najlepszych w Polsce specjalistek w dziedzinie tzw. śpiewu białego. Prowadzi ona też seminaria z emisji głosu na wielu uczelniach. Z kolei z mężem powołała tzw. Wychowalnię Artystyczną „Ładne Kwiatki", która realizuje spektakle, koncerty, happeningi i warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Marcin Lamch to kontrabasista jazzowy, basista, aranżer, producent muzyczny. To także założyciel zespołu KaPeLa Trio. Współpracował on z wybitnym trębaczem freejazzowym Andrzejem Przybielskim, duetem Lipnicka &Porter, Martyną Jakubowicz, VooVoo, Markiem Jackowskim, Jarosławem Śmietaną, Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim i Antoniną Krzysztoń. Od 2009 występuje i nagrywa ze Stanisławem Sojką. Stworzył on również muzykę do spektakli „Polowanie na łosia" oraz Kobieta czyli świt doczekany". W ankiecie Jazz Forum został uznany za jednego z najlepszych polskich basistów.

Micheal Jones to skrzypek, multiinstrumentalista i wokalista. Pochodzi z Anglii, ale ma korzenie hinduskie, irlandzkie, walijskie, ukraińskie oraz polskie. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Występował z Nigelem Kennedy’m, Grzegorzem Ciechowskim, Katarzyną Gaertner, Maciejem Maleńczukiem, T Love, Sidney Polakiem oraz Stanisławem Sojką. Współpracował również z Fiolką Najdenowicz przy albumie „Fiolka" oraz nagrał partie hinduskich skrzypiec do filmu „Wiedźmin”. Aktualnie występuje w Max Klezmer Band, Luka Mazur Quartet oraz muzycznych projektach m. in.: „Cohen i kobiety" oraz „Metafory Malborskie".

Organizatorem koncertu była fundacja pn. "Jesteśmy muzyką" na czele z prezes Anną Cisak, a współorganizatorem koncertu było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.  

Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Źródło: CKiP, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas