15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+ - podhale24.pl
Piątek, 29 marca
Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
2 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
18.05.2022, 18:49 | czytano: 1024

15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

W Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy na rzecz wspierania małopolskich innowacji przez program ERASMUS+.

zdj. Mirosław Żyłka
zdj. Mirosław Żyłka
W obecności marszałka województwa małopolskiego - Witolda Kozłowskiego, porozumienie z Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności podpisali rektorzy i prorektorzy 15 małopolskich uczelni, wśród nich znalazły się krakowskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny, Politechnika Krakowska, Akademia Ignatianum oraz Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu, Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Istotą Porozumienia jest współpraca Międzysektorowego Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB z małopolskimi uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, ośrodkami kształcenia zawodowego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi. Utworzony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności InnHUB, ma za zadanie wykorzystać potencjał małopolskich podmiotów działających w różnych sektorach gospodarki, aby wspierać budowę nowoczesnego systemu kształcenia i wzmacniać rozwój kompetencji zawodowych.

- My rektorzy, jesteśmy świadkami jak wielką rolę Erasmus+ odgrywał i będzie odgrywał w dalszej rzeczywistości, bowiem kolejne pokolenia studentów, doktorantów i pracowników korzystających z Programu Erasmus+ pokazały w praktyce, jak zdobyte doświadczenia przekładają się na poziom naszego nauczania, naszych badań - zaznaczył prof. dr hab. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Wyjście poza klasyczne rozumienie możliwości Programu Erasmus+ – a więc mobilności międzynarodowej - zdecydowanie poszerza spektrum możliwości. Wierzę głęboko, że środki z tego Programu przyczynią się do budowania i rozszerzania sieci współpracy międzynarodowej, stworzą warunki do jeszcze większej synergii biznesu z nauką oraz rozwoju i unowocześnienia systemu kształcenia w Polsce - dodał prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Ponadto prowadzona przez InnHUB promocja Programu Erasmus+ ma się przyczynić do budowania i rozszerzania sieci współpracy międzynarodowej, synergii biznesu i nauki - a co za tym idzie - składania innowacyjnych projektów edukacyjnych, aby jeszcze lepiej wykorzystywać środki w ramach Programu Erasmus+.

- Będziemy organizować spotkania, na których chcemy pokazać jakie nowości niesie ze sobą Erasmus+, utworzony zostanie też Inkubator dla Liderów, którzy mają stać się w przyszłości inicjatorami innowacyjnych projektów edukacyjnych. Ponadto, do porozumienia zaprosimy przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych, aby pokazać jakie możliwości niesie dla nich Program Erasmus+” - tłumaczy Bartosz Stawiarz, dyrektor Biura ds. współpracy z regionami, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Źródło: Narodowa Agencja Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wieśniak22:56, 18 maja 2022
Nieźle się napociłem próbując odszyfrować cały ten tekst o porozumieniu na rzecz wspierania innowacji, o wykorzystaniu potencjału podmiotów działających w różnych sektorach, o wielkiej roli jaką ten program będzie odgrywał w dalszej rzeczywistości (sic), o tym jak to wyjście poza klasyczne rozumienie możliwości Programu poszerza spektrum [...], o jeszcze większej synergii biznesu z nauką, o tym jak to zostanie utworzony Inkubator dla Liderów, itd.,itp. Zastanawiam się również czy całe to seminarium przypadkiem nie wyszło rektorom małopolskich uczelni zupełnie "poza horyzont"[proszę o potraktowanie wszystkiego co tu napisałem z przymrużeniem oka, oczywiście.]
Dociekliwy21:02, 18 maja 2022
A gdzie tak świetnie działająca pod rządami p.o. PPUZ z Nowego Targu? Z Oświęcimia jest, z Nowego Sącza jest tylko z Nowego Targu brak. Czy to nie sygnał, że jednak Pani p.o. prowadzi ta Uczelnię do klęski?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas