"Jerzy Kolecki. W krainie dziwów" - wystawa lalek i scenografii z Teatru Lalek Rabcio - podhale24.pl
Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Zakopane
Clouds
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
18.06.2022, 09:22 | czytano: 998

"Jerzy Kolecki. W krainie dziwów" - wystawa lalek i scenografii z Teatru Lalek Rabcio

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na wakacyjną wystawę poświęconą twórczości teatralnej Jerzego Koleckiego, aktora, scenografa i wieloletniego dyrektora Teatru Lalek Rabcio. Jej otwarcie odbędzie się 24 czerwca o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem ul. Jagiellońska 18 b.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Na wystawie zaprezentowane zostaną lalki i scenografie z trzech najważniejszych spektakli, które w latach 70. ubiegłego wieku przyczyniły się szerokiego rozgłosu rabczańskiego teatru: O Zwyrtale muzykancie, Królowa śniegu oraz Cudowna lampa Aladyna, wraz z oryginalnymi projektami malarskimi pochodzącymi z archiwum rodzinnego artysty oraz autorskimi plakatami do wybranych spektakli.

Jerzy Kolecki, urodzony w 1925 roku w Wróblowicach koło Tarnowa, w latach 1947-1952 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po studiach zamieszkał w Rabce-Zdroju, gdzie od 1953 roku był związany z lokalnym teatrem lalek. Jako scenograf i dyrektor artystyczny stworzył program i wizerunek teatru, dzięki któremu najmniejszy z ówczesnych teatrów lalkowych w Polsce zyskał szeroki rozgłos i liczne nagrody. Za jego kadencji zespół teatru wraz z góralską kapelą z Poronina występował między innymi na pokazach w ramach festiwali lalkowych w Hamburgu i Hanowerze, a wyżej wymienione spektakle opracowane zostały w wersji telewizyjnej.

Obecnie twórczość teatralna Koleckiego jest przedmiotem rosnącego zainteresowania miłośników sztuki, jako przejaw nowoczesnego projektowania skierowanego nie tylko do najmłodszych odbiorców.

Źródło: Muzeum Tatrzańskie, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
stary górol12:24, 19 czerwca 2022
....nei dobre i to...zol ze w Robce tego sie nie dało zrobic ....tako piykno hałpa teatru...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas