Wakacyjne warsztaty na Szlaku Kultury Wołoskiej - podhale24.pl
Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 89 %
Clear
-1°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
-0°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
428 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo zła
PM 10: 214 | 428 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
27.06.2022, 17:06 | czytano: 837

Wakacyjne warsztaty na Szlaku Kultury Wołoskiej

Od wakacyjnych warsztatów, związanych z kulturą pasterską, gmina Ochotnica Dolna rozpoczyna się cykl wydarzeń, które będą odbywać się na Szlaku Kultury Wołoskiej.

Warsztaty zaplanowane zostały na czerwiec i lipiec. Będą koncentrować się wokół pięciu bloków tematycznych: rzeźba, obróbka wełny owczej, gra na instrumentach pasterskich, tworzenia pasterskich narzędzi, wyposażenie bacówki, wyrób serów i oscypków. Warsztaty prowadzą: Jarek Buczek – ochotnicki baca, Andrzej Budz – muzyk, twórca i rekonstruktor instrumentów pasterskich, Józef Tokarz - rzeźbiarz, Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, Katarzyna Broda-Firla - instruktor wokalu.

Ponatdo, w ramach zadania „Spotkajmy się na szlaku Kultury Wołoskiej” realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej z programu „EtnoPolska 2022”, oprócz warsztatów związanych z kulturą pasterską, w sierpniu zostanie zorganizowana, po raz XXVI, Watra Ochotnicka, której będzie towarzyszyć tradycyjnie wystawa prac twórców ludowych. Odbędzie się także nadanie wieży widokowej na Gorcu imienia Dawida Wołocha - zasadźcy Ochotnicy oraz zostanie opracowany i wydany kalendarz ścienny na 2023 r. związany z Kulturą Wołoską i tradycją pasterską.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas