Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
30.07.2022, 13:38 | czytano: 561

Rozpoczęły się zakopiańskie Musealia (zdjęcia)

ZAKOPANE. Śniadanie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego i specjalne warsztaty nie tylko dla najmłodszych.

Fot. Marcin Szkodziński
Z okazji 100 - lecia gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem zorganizowano trzydniowy cykl wydarzeń. Drugi dzień Musealiów rozpoczął się od śniadania, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Ciepłe napoje oraz regionalne przysmaki stały się doskonałą okazją do spotkania i rozmowy osób, którym kultura i historia regionu nie jest obojętna.

Tuż po śniadaniu w gmachu głównym rozpoczęły się warsztaty związane ze 100 – leciem białego misia z Krupówek. - Dzieci na warsztatach będą miały okazję wykonać włóczkowe misie, które mogą stać się np. brelokiem do plecaka. Będzie to też taka eko-zabawka – zaznacza Gabriela Kania, edukator Muzeum Tatrzańskiego. - Na specjalne drewienka dzieci będą nawijać włóczkę. Następnie z tej włóczki utworzy się pompon, z którego zrobimy głowę białego misia. Następnie przykleimy do niego oczka, pyszczek i uszka - zdradza szczegóły prac.

W trakcie warsztatów dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o białym misiu, którym nie każdy mógł zostać. Taki strój waży ok. 11 kg. Do tego w lecie jest w nim bardzo ciepło, więc osoba, która ubierała się w białe skóry musiała być nie tylko silna, ale także odporna na wysokie temperatury.

Zakopiańskie Musealia obfitują w liczne atrakcje, warsztaty oraz oprowadzanie po wystawach. Głównym punktem jest otwarcie dla zwiedzających gmachu głównego o godz. 19.00 oraz koncert orkiestry kameralnej Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego o godz. 20.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij