Szczepienia przeciwko COVID-19 dla 60+. "Akcja szczepień znowu cieszy się coraz większym zainteresowaniem" - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 14.58 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
30.07.2022, 16:52 | czytano: 1164

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla 60+. "Akcja szczepień znowu cieszy się coraz większym zainteresowaniem"

Czwartą, przypominającą dawkę szczepienia na COVID-19 mogą przyjąć osoby po 60 roku życia. Aby zaszczepić się w Zakopanem, trzeba odczekać w kolejce nawet dłuższy czas. Rozmowa z dr Jerzym Toczkiem, koordynatorem ds. szczepień przy zakopiańskim szpitalu.

Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem
Fot. Szpital Powiatowy w Zakopanem
Kto może przyjmować czwartą dawkę szczepienia?

- Wszyscy 60 plus, czyli wszyscy pacjenci, którzy dotychczas zaszczepili się trzy razy i skończyli 60 lat, mogą się rejestrować na czwartą dawkę szczepienia. Wiem, że wszystkie terminy są wypełnione przez najbliższe trzy tygodnie. Dzieje się tak dlatego, że nasi pacjenci zaczęli zapisywać się osobiście, bezpośrednio przychodząc do punktu szczepień. Czwarta dawka cieszy się dużym zainteresowaniem. Najlepiej zarejestrować się już teraz, żeby uniknąć nerwów i kolejek. Najłatwiej jest zrobić to przez internet, dlatego że wtedy mamy możliwość wyboru punktu szczepień. Możemy przeanalizować gdzie i kiedy chcemy się szczepić, a wszystko to dzieje się w zaciszu domowym, przed ekranem komputera. Natomiast jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, to może zadzwonić bezpośrednio do każdego punktu szczepień i tam się zapisywać.

Wiele osób, które nie chce dzwonić zapisuje się osobiście. Takie osoby chcą też na przykład dowiedzieć się, czy jest możliwość przyspieszenia terminu. Prosimy wtedy o zostawienie numeru telefonu, bo tak samo jak i przy poprzednich dawkach część osób rezygnuje, a w związku z tym pojawiają się wolne miejsca.

Rozumiem, że jest to też apel do osób zarejestrowanych, aby w przypadku rezygnacji informować punkty szczepień.

- Bardzo nam na tym zależy. W ostatnim okresie ustawialiśmy pacjentów tak, żeby zaszczepić przynajmniej jedną fiolką, czyli 6 dawkami, lub jej wielokrotnością. Często zdarzało się, że niestety musieliśmy utylizować niezużyte dawki. Taki apel na pewno będzie uzasadniony tym, żeby można było zaszczepić jak najwięcej pacjentów. Tyczy się to każdego punktu szczepień. Zatem informacja, że ktoś może nie przyjść na umówiony termin, byłaby dla nas bardzo cenna.

Czy należy się spodziewać, że za parę miesięcy zostanie podjęta decyzja o czwartej dawce również dla osób 40 plus?

- Trudno to określić. Aktualnie mamy szczepionki z tzw. “starego Pfizera” czyli te, które były kupione wcześniej. Od początku września wiemy z informacji Ministra, że mają docierać do nas szczepionki już stricte na m.in. omikron. W związku z tym sądzę, że od września znów powróci ogromne zainteresowanie szczepieniami. Wiele osób pyta nas telefonicznie, kiedy będzie można szczepić się preparatem na omikron. Te osoby mimo wszystko szczepią się już teraz, ale pytają też kiedy będą mogły się zaszczepić się szczepionką omikronową. Wybiegają tak daleko wprzód, myśląc już o piątej dawce. Akcja szczepień znowu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

Mat. prasowe, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
.15:26, 31 lipca 2022
WON!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas