Wtorek, 09 sierpnia
Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
3
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
3
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
5
05.08.2022, 11:18 | czytano: 222

Jak bawić się z niemowlakiem? (art. sponsorowany)

Zabawa z niemowlakami jest bardzo ważna dla ich poprawnego rozwoju, jak również poczucia zadowolenia. Ważne jednak, by dobierać zabawy z głową, opierając przeprowadzane scenariusze na sprawdzonych metodach, jak również zrównoważonej integracji sensorycznej. W co bawić się z niemowlakiem, by zapewnić mu prawdziwą radość ze wspólnie spędzonego czasu? Ten artykuł powinien przeczytać każdy rodzic.

Zabawy z niemowlakiem rozwijające mowę


Choć dziecko mówić zaczyna w nieco późniejszym okresie niż czas pierwszych dwunastu miesięcy to już od pierwszych dni po urodzeniu warto nadzorować rozwój aparatu mowy. Pierwsze słowa dziecka to tzw. gaworzenie, którym dziecko sygnalizuje różne stany. Później rozpoczyna zabawę z wyrazami dźwiękonaśladowczymi i właśnie wtedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jak skutecznie zachęcić maluszka do mówienia.
Zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem pierwszych, prostych sylab jest całkiem sporo. Można posiłkować się kolorowymi karteczkami z prostymi rysunkami lub po prostu opowiadać dziecku, w jaki sposób dźwięczy świat. Zacznij intonować dziecku odgłosy: jak mówi kotek, a tak szczeka piesek. Kreując świat dźwiękonaśladowczych odgłosów wcielasz się w rolę przewodnika po świecie. Z czasem niemowlak zacznie Cię naśladować, a pierwsze wypowiedziane sylaby typu: mama, tata, papa, będą cieszyć każdego rodzica.

Zabawy z niemowlakiem na macie edukacyjnej


To czas, który dziecko przeznacza na naukę raczkowania lub siedzenia. Na macie edukacyjnej przygotuj różne miękkie zabawki lub dedykowane rozwojowi rączek. Możesz też kupić specjalne gadżety zachęcające dziecko do raczkowania, by zaczęło wykonywać swoje pierwsze kroki na macie. 
Wielu rodziców właśnie na tak przygotowanym miejscu do zabawy wykonuje również relaksujące masaże na ciele niemowlaka. Ważne, by o tym pamiętać, ponieważ już małe dziecko potrzebuje takiej stymulacji do prawidłowego rozwoju i spokojnego zasypiania. Jaki prezent dla młodej Mamy? - kobieta.interia.pl taka mata sprawdzi się wyśmienicie.

Czytanie przez opowiadanie


Niemowlakom nie czytamy bajek, ale staramy się opowiadać o wszystkim tym, co znajduje się w książeczce. Wystarczy kierować palcem po kartce i mówić do dziecka spokojnym głosem: to jest ptaszek, ptaszek robi ćwir ćwir i ma kolorowe piórka. Dzięki temu dziecko poznaje coraz więcej i uczy się, rozpoznawać poszczególne przedmioty. 
Pamiętaj, że maluch skupia uwagę tylko na chwilę, a tym samym nigdy nie zachęcisz go do wspólnego spędzenia czasu, jeśli będziesz mu biernie czytał książki. Tylko indywidualnie tworzone opowieści będą go inspirować i zachęcać do takiej formy spędzenia czasu wolnego z rodzicem.

Zabawy ruchowe z niemowlakiem - na co postawić?


Każdy niemowlak rozwija się w swoim tempie, dlatego nie należy dziecka ani spowalniać w tej kwestii, ani nadmiernie przyspieszać. Jeśli nie wiesz, jaką zabawę dla dziecka wybrać, a jednocześnie chcesz, by trochę się poruszało to możesz kupić dla nieco chodzik i wypatrywać jego pierwszych kroków stawianych w domu. Pamiętaj jednak, że dziecka nigdy nie przymuszamy do chodzenia, to musi być samodzielny proces, którego dziecko nauczy się dokładnie wtedy, gdy będzie na to gotowe. 
Już wiesz, w co bawić się z niemowlakiem? Jeśli szukasz innych inspiracji, koniecznie zajrzyj na: https://piekne-rzeczy.pl/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij