Niedziela, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
12°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
12°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
13°
Wiatr: 21.168 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
14°
Wiatr: 22.392 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
2
3
21.09.2022, 09:14 | czytano: 1272

Weekend ze sportowcami: Nowakowską, Kotem, Sikorskim i Guzik, czyli drugie podejście do Letniego Festiwalu Sportów Zimowych

NOWY TARG. W ten piątek i sobotę w Mieście zagości Letni Festiwal Sportów Zimowych. Wśród gości m. in. Weronika Nowakowska (biathlon), Jakub Kot (skoki narciarskie), Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie), Krystyna Guzik (biathlon), Bartosz Łobaza (curling) oraz także reprezentanci MMKS Podhale Nowy Targ z trzykrotnym olimpijczykiem Gabrielem Samolejem.

Letni Festiwal Sportów Zimowych to multidyscyplinarne spotkanie ze sportami zimowymi.

Jak przypomina w imieniu organizatorów Marcin Strządała - każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest interesującą dyscypliną, razem tworzą atrakcję. - Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je rodzicom i dzieciom, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po raz drugi w Polsce, również w Nowym Targu - dodaje.

Festiwal rozpocznie się w piątek 23 września, tak aby uczniowie miejscowych szkół mogli wziąć udział, festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną również w sobotę. W sobotniej części udział będą mogły wziąć dzieci z rodzicami.

- Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, stąd chęć zaangażowania ze strony MMKS Podhale Nowy Targ. Chcemy aby przedstawiciele zimowych dyscyplin byli obecni na festiwalu prezentując swój klub, tym samym zachęcając do treningów - dodają organizatorzy i zapraszają do Parku Miejskiego w piątek 23 września od godziny 9:00 do 16:00, a w sobotę od 12:00 do 17:00.

Przygotowano wiele cennych nagród w tym vouchery oficjalnej odzieży firmy Martes Sport, a także pobyty w oficjalnym ośrodku narciarskim Czarny Groń.


Dla przypomnienia - impreza miała pierwotnie odbyć się w czerwcu. Odwołano ją w ostatniej chwili. Pracownicy Urzędu Miasta mieli "błędnie oszacować możliwości terenowe". Chodziło o to, że w magistracie nie skoordynowano kalendarza imprez - i w tym samym czasie i w tym samym miejscu zorganizowano imprezę z okazji Dnia Dziecka.


s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas