Szybka i bezpieczna pożyczka. Jakie warunki powinna spełniać? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
09.12.2022, 09:36 | czytano: 316

Szybka i bezpieczna pożyczka. Jakie warunki powinna spełniać? (art. sponsorowany)

Potrzeby finansowe potrafią zaskakiwać i nie zawsze wszystko można sfinansować z bieżących przychodów. Rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki, która pomoże w zadbaniu o najważniejsze potrzeby. Jednak stając przed wyborem ostatecznej oferty, warto dokładnie przeanalizować różne produkty pod kątem wybranych parametrów.

Na co szczególnie należy zwrócić uwagę? Co trzeba wiedzieć o przyznawaniu pożyczki?
Kto może ubiegać się o pożyczkę?

O przyznanie pożyczki może ubiegać się każda pełnoletnia osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych.
Od przyszłego pożyczkobiorcy zależy wysokość pożyczki i okres jej spłaty. Na te parametry wpływają nie tylko aspekty oferty, ale również indywidualne czynniki związane z sytuacją pożyczkobiorcy i oceną jego zdolności kredytowej.

Jak rozpoznać dobrą ofertę pożyczki?

Dobra oferta pożyczki powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb klienta. Czasem może nam bardziej zależeć na wygodnym rozłożeniu zobowiązania na wiele przystępnych rat. Innym razem zaś kluczowe znaczenie ma szybkość spłaty. W każdym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na całkowity koszt pożyczki, który wyraża zbiorczy wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO).
W przypadku pożyczek krótkoterminowych szczególnie istotne jest dokładne sprawdzenie oprocentowania nominalnego i ewentualnych kosztów dodatkowych (takich jak np. prowizje lub niezbędne opłaty), gdyż wskaźnik RRSO oddawać będzie jedynie wysokość oprocentowania w skali dwunastu miesięcy. Zarówno pożyczka pozabankowa od Providenta (Pożyczka samoobsługowa PRO, RRSO 160,78%), jak i oferowana przez bank, może zawierać szereg udogodnień. Wymienić należy między innymi wsparcie w przypadku wystąpienia problemów ze spłatą w postaci renegocjacji warunków umowy pożyczki. Wśród wsparcia znajduje się też możliwość odroczenia terminu spłaty (jeśli taka opcja widnieje w zapisach umowy). Takie rozwiązanie może być skutecznym sposobem na uratowanie budżetu domowego w kryzysowej sytuacji.
Przy przeglądaniu dostępnych opcji kluczowe jest zweryfikowanie wiarygodności pożyczkodawcy. Już na etapie sprawdzania informacji na stronie internetowej powinno się dostrzec, czy ma się do czynienia z profesjonalnym podmiotem, któremu można zaufać. Najważniejsze informacje dotyczą działalności firmy, danych rejestracyjnych i wpisu do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Kolejny ważny punkt to podejście pożyczkodawcy do kwestii bezpieczeństwa. Potencjalna firma, z której chce się skorzystać, powinna szczegółowo weryfikować zdolność kredytową klienta oraz potwierdzić jego tożsamość. Gdy podmiot zaniedbuje te formalności, jest to znak, że nie jest to instytucja godna zaufania.

W jaki sposób zawrzeć umowę pożyczki?

Osoby, które cenią sobie zdalne zawieranie umów, a jednocześnie chcą skonsultować się na żywo z Doradcą, mogą skorzystać z pożyczki z wizytą domową. Wówczas pracownik placówki odwiedza konsumenta i dostarcza mu umowę oraz pieniądze. Taki sposób pozwala na bezpośrednią komunikację ze specjalistą i umożliwia rozwianie wszelkich wątpliwości.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zawrzeć umowę pożyczki w sposób w pełni zdalny. W takiej sytuacji wszystkie dane podaje się najczęściej przez internet (tym bardziej istotne jest, aby korzystać z usług wiarygodnej, rozpoznawalnej firmy), a dokumenty trafiają do pożyczkodawcy. Są one dostarczane drogą mailową lub przez kuriera.
Należy pamiętać, by zawsze dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – skontaktować się z Doradcą firmy pożyczkowej. W przypadku rezygnacji z zobowiązania finansowego, klient ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas