Spotkanie z fachowcami, czyli konkretna pomoc dla osób nie w pełni sprawnych (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Zakopane
Clear
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
10°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
11°
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
16.05.2023, 19:22 | czytano: 1555

Spotkanie z fachowcami, czyli konkretna pomoc dla osób nie w pełni sprawnych (zdjęcia)

NOWY TARG. Centrum Rozwoju i Terapii Dziecięcej Matyldowe Love było organizatorem konferencji pt. "Współczesne technologie w podnoszeniu jakości życia osób z niepełnosprawnościami - medycyna, fizjoterapia, AAC, inżynieria".

zdj. organizatora
zdj. organizatora
W całodziennym spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób. Do Nowego Targu przyjechali rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych m. in. z Cieszyna, Zgorzelca, Łodzi, czy Ślaska.

Przyjechali by porozmawiać i posłuchać wykładów specjalistów - m. in. dr Anny Gogola z Fundacji DENEMS, twórczymi meta-metody w fizjoterapii wieku rozwojowego, czy lekarzy-ortopedów: dr n. med. Barbary Jasiewicz i dr n. med. Tomasza Potaczka. Byli także znakomici terapeuci i fizjoterapeuci.

- To były świetne wkłady, uczące nas, że jeśli mamy dzieci z problemem możemy osiągnąć cel na różne sposoby. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich Karolina Florek - mama dziecka z niepełnosprawnością ruchową. Jej córka komunikuje się alternatywnie. Oczami wskazuje obrazek na ekranie i w ten sposób porozumiewa się z otoczeniem. Byli przedstawiciele firm, prezentujący sprzęt rehabilitacyjny taki jak wózki, kombinezony stymulujące, czy podnośniki - służące do pomocy w transporcie osób np. z porażeniem, albo tylko przemieszczaniu się po mieszkaniu - mówi Agnieszka Zych-Żmuda, jedna z organizatorek konferencji.

Matyldowe Love zapowiada, że szykuje już kolejne tego rodzaju spotkanie, ale w nieco innym charakterze. Wszystko po to, by pokazać osobom zmagającym się z niepełnosprawnością i ich opiekunom, że można podnieść jakość ich życia.

Wkrótce w Centrum Rozwoju i Terapii Dziecięcej pojawi się innowalk - urządzenie do aktywnej pionizacji. Ten sprzęt prezentowany był na konferencji.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas