"Inspirowane naturą - motywy roślinne oraz zwierzęce w kulturze i sztuce Podhala dawniej i dziś" - podhale24.pl
Sobota, 7 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 95 %
Snow
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 93 %
20.05.2024, 16:21 | czytano: 712

"Inspirowane naturą - motywy roślinne oraz zwierzęce w kulturze i sztuce Podhala dawniej i dziś"

W Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Inspirowane naturą - motywy roślinne oraz zwierzęce w kulturze i sztuce Podhala dawniej i dziś” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza ze środków programu EtnoPolska Edycja 2024.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Podczas wydarzenia odbyły się wykłady specjalistów:
- ”Motywy roślinne w kulturze i sztuce górali podhalańskich" – wykład prowadziła dr Małgorzata Wesołowska, etnobotaniczka, edukatorka przyrodnicza.
- “Zdobnictwo motywami zwierzęcymi na Podhalu" – wykład prowadził doktor nauk biologicznych Marcin Warchałowski, kierownik działu przyrodniczego Muzeum Tatrzańskiego.
- “Natura jako źródło inspiracji w twórczości” – wykład prowadziła Monika Śliwińska, zielarka-fitoterapeutka, przyrodniczka, kulturoznawczyni, przewodniczka tatrzańska.


Wydarzenie było również zaproszeniem do udziału w warsztatach rękodzielniczych, które będą odbywać się od czerwca do września 2024 roku. W trakcie inauguracji twórcy zaprezentowali tematykę warsztatów:
- ceramicznych – Justyna Zabrzewska,
- linorytu – Maria Kałuża,
- haftu – Anna Nędze-Kubiniec,
- druku botanicznego – Monika Śliwińska,
- filcowania – Maria Śliwińska.

W ramach projektu odbędą się również warsztaty malowania na szkle oraz rodzinne warsztaty rzeźbienia i malowania figurek zwierząt oraz tworzenia redykołek.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem gości z Podhala, jak i osób spoza regionu. Wykłady specjalistów oraz spotkania z twórcami były bardzo inspirujące - chętnych na udział w nadchodzących warsztatach nie brakowało.


W organizację wydarzenia zaangażowani byli wolontariusze Podhalańskiego Centrum Wolontariatu.
Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2024 Narodowego Centrum Kultury.

mat. nadesłany, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
Trwa do 08.12.2024
Nie przegap!
08
12.2024
Nie przegap!
06
01.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas