PM 10: 0 | 0 %
PM 10: 8 | 16 %
07.10.2007, 15:35 | czytano: 828

Wymęczone zwycięstwo Szarotki Nowy Targ nad Absolwentem Siedlec

Zespół Szarotki Nowy Targ długo musiał walczyć o zwycięstwo z Absolwentem Siedlec w meczu I ligi unihokeja mężczyzn. Ostatecznie nowotarżanie wygrali 8-5, ale rozegrali dużo słabsze spotkanie, niż wczoraj. Zespół gości grający ambitnie i dobrze taktycznie, przez większą część meczu toczył wyrównaną walkę z mistrzami Polski.

A.Szymczyk/ Szarotka w ataku
Mecz rozpoczął się od niespodziewanej bramki dla gości, którą ładnym strzałem zdobył Paweł Nowak. Drużyna Szarotki natychmiast rzuciła się do odrabiania strat i już w 3 minucie Łukasz Zubek był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił w słupek. Po nieustanych atakach wreszcie w 6 minucie Michał Dziurdzik doprowadził do remisu. Po tej bramce mecz stał się bardziej wyrównany, ponieważ zespół z Siedlec opierał swoją grę na wyprowadzaniu groźnych kontrataków. W połowie pierwszej tercji goście grali w przewadze i w tym czasie oddali kilka niebezpiecznych strzałów na bramkę Wojciecha Batkiewicza. Do końca tej odsłony trwał zacięty bój i obie strony miały okazje do zmiany rezultatu spotkania, ale wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze ataki w drugiej tercji przeprowadził zespół Absolwenta, ale to zawodnicy Szarotki, po golu Adriana Bocheńskiego, objęli prowadzenie. Szybko padła także trzecia bramka dla nowotarżan, którą pięknym strzałem z 4 metrów zdobył ponownie Bocheński. Jednak drużyna gości nie poddawała się i już po dwóch minutach zmniejszyli dystans bramkowy do gospodarzy - do jednego gola. Nowotarżanie rzucili się do intensywnych ataków, ale w bramce Absolwenta świetnie spisywał się Przemysław Strażyński. Jednak w 31 minucie był bezradny przy precyzyjnym strzale Dziurdzika. Od tego momentu mecz toczył się na połowie zespołu Absolwenta, ale nowotarżanie razili nieskutecznością i zamiast tuzina - zdobyli w tej tercji tylko dwie bramki. Nieodpowiedzialna gra w obronie drużyny Szarotki sprawiła, że Absolwent w ciągu niecałych 30 sekund strzelił dwie bramki i wynik meczu, po 40 minutach spotkania, nadal był sprawą otwartą.

Początkowa faza ostatniej tercji to zacięta walka o każdy centymetr boiska. Optyczną przewagę mieli gracze Szarotki, ale niewiele wynikało z ich gry. W 46 minucie piłeczka po rykoszecie trafia do bramki nowotarżan i zrobiło się 6-5. Jednak już po pół minucie Lesław Ossowski ponownie wyprowadza gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. W połowie trzeciej tercji swoją czwartą bramkę w meczu zdobył Dziurdzik i wygrana nowotarżan stała się faktem. W 53 minucie najpiękniejszą akcję meczu przeprowadził pierwszy atak Szarotki, kiedy to Augustyn-Bocheński-Chlebda rozmontowali obronę gości, ale ten ostatni w sytuacji "sam na sam" trafił w poprzeczkę.

KS Szarotka Nowy Targ – Absolwent Siedlce 8-5 (1-1,5-3,2-1)

0-1 Nowak 1, 1-1 Dziurdzik 6 (Wojtak), 2-1 Bocheński 24 (Chlebda), 3-1 Bocheński 26, 3-2 Boguszewski 28 (Marzec), 4-2 Dziurdzik 31, 5-2 Chrobak 34 (Ossowski), 6-2 Dziurdzik 38 (Ossowski), 6-3 Kowalczuk 38, 6-4 Boguszewski 39, 6-5 Boguszewski 46 (Adamczak), 7-5 Ossowski 47 (Dziurdzik), 8-5 Dziurdzik 51

Kary: 4-0

Szarotka Batkiewicz – Lech, Ligas, Chlebda, Augustyn, Chledba – Dziurdzik, Wojtak, Kasperek, Ossowski, Chrobak – Kwak, Budzoń, Zubek, Borkowski

Absolwent: Strażyński – Schulz, Marzec, Nowak, Chlebowski, Kowalczuk – Piosik, Adamczak, Misko, Boguszewski

Opinia po meczu kapitana Szarotki Lesława Ossowskiego: - Zagraliśmy dzisiaj bardzo słaby mecz. Popełniliśmy proste błędy w obronie i rywale łatwo nas kontrowali. Wygraliśmy dzięki temu, że indywidualnie jesteśmy lepszym zespołem. Brakowało nam również koncentracji i efektem tego była bramka stracona na samym początku meczu. To jest początek sezonu i na pewno będzie lepiej, ale musimy jeszcze bardzo dużo popracować nad grą w defensywie. Po wczorajszym zwycięstwie nastąpiło pewne rozprężenie i było nam ciężko w pełni zmobilizować się na dzisiejszy mecz.